Konfitura z malin
- Maliny (500 g)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
Przepis na konfiturę z malin krok po kroku
Maliny dokładnie oczyść i umyj.
W garnku zagotuj 200 ml wody oraz cukier. Wodę z cukrem podgrzewaj do całkowitego rozpuszczenia się cukru.
Do syropu cukrowego dodaj wcześniej przygotowane maliny i dokładnie wymieszaj.
Maliny w syropie cukrowym gotuj bez przykrycia na małym przez około 40 minut. Maliny podczas gotowania mieszaj co jakiś czas.
Pianę powstającą podczas gotowania usuń łyżką.
Po 40 minutach gotowania maliny zdejmij z ognia i pozostaw do przestygnięcia.
Przestygnięte maliny ponownie zagotuj, aby woda odparowała.
Konfiturę o odpowiedniej konsystencji przełóż do wyparzonych słoiczków i zakręć je.
Słoiczki pozostaw do przestudzenia i przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Więcej informacji na temat konfitury z malin
Konfitura z malin to doskonała propozycja na przetwory do słoików na zimę. Smaczna konfitura stanowi doskonały dodatek do kanapek, naleśników, wypieków lub śniadań podawanych na słodko. Najlepsze konfitury będą stanowiły również doskonały dodatek do placuszków lub płatków owsianych na mleku. Przepis na konfiturę z malin jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania konfitury potrzebne będą następujące produkty: maliny, cukier oraz woda.
Jak zrobić konfiturę z malin? Maliny dokładnie oczyść i umyj. W garnku zagotuj 200 ml wody oraz cukier. Wodę z cukrem podgrzewaj do całkowitego rozpuszczenia się cukru. Do syropu cukrowego dodaj wcześniej przygotowane maliny i dokładnie wymieszaj. Maliny w syropie cukrowym gotuj bez przykrycia na małym przez około 40 minut. Maliny podczas gotowania mieszaj co jakiś czas. Pianę powstającą podczas gotowania usuń łyżką. Po 40 minutach gotowania maliny zdejmij z ognia i pozostaw do przestygnięcia. Przestygnięte maliny ponownie zagotuj, aby woda odparowała. Konfiturę o odpowiedniej konsystencji przełóż do wyparzonych słoiczków i zakręć je. Słoiczki pozostaw do przestudzenia i przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Maliny są źródłem wielu składników mineralnych i witamin. W malinach znajdziemy witaminy C, E, B1, B2, B6, potas, magnez, wapń, żelazo. Maliny wykazują wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia — możemy do nich zaliczyć zmniejszenie gorączki, zwiększenie potliwości, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszenie ryzyka rozwoju anemii, wzmocnienie układu odpornościowego, zmniejszenie produkcji wolnych rodników oraz opóźnienie procesu starzenia się organizmu.
Podsumowując pyszna konfitura ze świeżych malin stanowi doskonały dodatek do wielu potraw. Można wykorzystać ją do przygotowania śniadania na słodko dla dzieci i dorosłych lub jako dodatek do pysznych wypieków. Najlepsza konfitura jest dobra do spożycia nawet kilak miesięcy po przygotowaniu.
Alergeny w konfiturze z malin
Lista alergenów dla konfitury z malin przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na konfiturę z malin
Wartości odżywcze konfitury z malin
Konfitura z malin to doskonała propozycja na domowe przetwory. Konfitura świetnie sprawdzi się jako dodatek do naleśników, kanapek lub wypieków.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.