Siemie lniane do picia
Przepis na siemie lniane do picia krok po kroku
Dodatkowo przygotuj szklankę wody.
Wsyp siemię lniane do szklanki i zalej wrzącą wodą.
Przykryj napar i odstaw na około godzinę.
Odcedź nasiona i wypij napar.
Więcej informacji na temat siemienia lnianego do picia
Siemię lniane w ostatnim czasie zyskało na popularności, coraz więcej osób decyduje się na siemię lniane do picia. Nie ma się co dziwić, ma ono wiele właściwości zdrowotnych i szerokie zastosowanie. Najważniejszą rzeczą jest jego bogactwo w kwasy omega 3, które odgrywają istotną rolę w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych oraz chorób o podłożu zapalnym. W naszej diecie niezwykle ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji kwasów omega-3 i omega-6. Jednak badania dowodzą, że w codziennej diecie powinny przeważać kwasy omega-3, dlatego szczególnie warto zadbać o ich odpowiednią podaż. Kwasy omega-3 i omega -6 często kojarzą się ze zwierzęcym pochodzeniem, natomiast nasz dietetyczne siemię lniane sprawdzi się jako naturalny suplement dla osób na diecie roślinnej.
Zatem, jak zrobić siemię lniane do picia?
Jest to banalnie proste, a do wszystkiego potrzebna będzie Ci tylko woda i siemię lniane, które możesz kupić w postaci ziaren w dowolnym sklepie.
Wystarczy, że ziarna wsypiesz do szklanki i zalejesz wrzącą wodą.
Tak przygotowany napój odstaw pod przykryciem na około godzinę czasu, nasiona napęcznieją, a z wody powstanie lekko gęsty kisiel.
Nasz napar jest gotowy do picia. Ziarna siemienia lnianego są niezwykle zdrowe, ponieważ zawierają bardzo duże ilości lignanów, czyli fitoestrogenów. Odpowiadają one
za neutralizacje wolnych rodników, które odpowiadają za starzenie się organizmu
Ligany są niezwykle ważne w kontekście gospodarki hormonalnej, wykazują także zmniejszenie dolegliwości związanych z menopauzą.
Naturalnie ziarna nie zawierają glutenu. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten.
Warto wspomnieć, że siemię lniane to źródło błonnika pokarmowego, który działa w naszych jelitach jak szczotka. Błonnik pokarmowy korzystnie wpływa na perystaltykę naszych jelit, zapobiegając zaparciom.
Sam widzisz, jak prosty jest mój przepis na siemię lniane do picia. Będzie to idealny pomysł na zwiększenie swojej odporności, poprawę kondycji skóry i paznokci. Siemię samo w sobie jest dobre w smaku, a przygotowany prosty przepis sprawia, że nasiona stają się smaczne po napęcznieniu.
Alergeny w siemieniu lnianym do picia
Lista alergenów dla siemienia lnianego do picia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na siemie lniane do picia
Wartości odżywcze siemienia lnianego do picia
Napar powinno się spożywać nawet do 3 razy dziennie.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.