Papryka nadziewana serem
- Papryka czerwona (500 g)
- Ser Feta (800 g)
- Cebula czerwona (100 g)
- Oliwa z oliwek (10 ml)
- Bazylia świeża (15 g)
- Tymianek świeży (15 g)
Przepis na paprykę nadziewaną serem krok po kroku
Papryki umyj i osusz, usuń gniazda nasienne.
Przekrój na pół.
Nadziewaj serem uprzednio wymieszanym z posiekanymi ziołami, solą i pieprzem, posmaruj oliwą, grilluj przez ok. 20 min.
-
Barszcz ukraiński
-
Spaghetti
-
Quesadilla
-
Kotlety jajeczne
-
Kotlety ziemniaczane
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Gulasz węgierski
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Udziec z indyka
-
Kotlety pożarskie
-
Karkówka po cygańsku
-
Łosoś pieczony
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Kaczka z jabłkami
-
Schab w sosie własnym
-
Kurczak z warzywami
-
Zupa szpinakowa
-
Dania urodzinowe na ciepło
Więcej informacji na temat papryki nadziewanej serem
Papryka nadziewana serem to doskonały sposób na naprawdę wyjątkowe danie, które sprawdzi się idealnie zarówno na obiad, jak i kolację. Papryki są smaczne i odżywcze.
Przepis na paprykę nadziewaną serem to świetna opcja na to by włączyć do menu więcej warzyw. Ta domowa papryka faszerowana ma wyjątkowy smak, który idealnie sprawdzi się dla miłośników prostych warzywnych dań. Dowiesz się z niego jak przygotować ją samodzielnie w domu z kilku prostych składników. Przygotuj ją na kolację, ale również na imprezę. Papryka faszerowana, choć może wydawać się nieco skomplikowana, wcale taka nie jest. To danie bardzo proste, ale wcale nie nudne. Dzięki odpowiedniej kompozycji przypraw, a także wielu różnym składnikom, wchodzącym w skład farszu, całość jest bardzo treściwa i pełna smaku. Papryka nadziewana farszem zyskuje nowego, lepszego charakteru i będzie idealnym, lekkim i zdrowym posiłkiem. To danie świetnie sprawdzi się na różnych dietach. Ze względu na niski indeks glikemiczny na pewno spokojnie może gościć w diecie osób z cukrzycą i insulinoopornością. Świetnie nadaje się również na dietę redukcyjną, gdyż zawiera sporo białka. To idealny wybór także dla osób na diecie bezglutenowej, gdyż w daniu nie ma produktów zawierających to białko.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić, paprykę nadziewaną serem, by była smaczna i niezwykle prosta w przygotowaniu, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To prosta potrawa, ale również wyjątkowa przystawka. Jest lekka, smaczna i prosta w przygotowaniu. Papryka wypełniona po brzegi pysznym serowym farszem jest niezwykle smaczna, a przy tym bardzo sycąca. Zachęca eleganckim wyglądem i wspaniałym aromatem przypraw i sera. To danie, które sprawdzi się zarówno na wspaniały obiad, jak i kolację. Można ją podawać samą lub w towarzystwie sałaty z lekkim sosem. Do tego przepisu odpowiednia będzie czerwona, zielona, a także żółta papryka. Każda z nich świetnie się prezentuje i dobrze smakuje. Warto jednak wybierać dość spore warzywa, by zmieścił się w nich farsz.
Alergeny w papryce nadziewanej serem
Lista alergenów dla papryki nadziewanej serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze papryki nadziewanej serem
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(360g)
Węglowodany
(360g)
Tłuszcze
(360g)
Witaminy
(360g)
Składniki mineralne
(360g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.