Nalewka wiśniowa
- Wiśnie (1500 g)
- Spirytus - 2 szklanki (500 ml)
- Cukier - pół opakowania (500 g)
Przepis na nalewkę wiśniową krok po kroku
Wiśnie umyj, wydryluj i przełóż do słoja.
Wymieszaj spirytus z niecałą szklanką wody i mieszanką zalej wiśnie w słoiku.
Słoik z wiśniami zakręć i odstaw w ciemne miejsce na 6 tygodni (codziennie zamieszaj słojem, aby wymieszać składniki).
Po upływie 6 tygodni powstały roztwór zlej do drugiego słoika, zakręć go i odstaw w ciemne miejsce (wiśni ze słoika nie wyrzucaj).
Wiśnie w słoiku zasyp cukrem, zamknij słoik i pozostaw go tydzień w nasłonecznionym miejscu (codziennie potrząśnij słojem).
Syrop z wiśni zlej i dodaj do słoika z nalewką. Słoik zakręć i potrząśnij nim.
Nalewkę przefiltruj przez gazę i przelej do czystych, szklanych butelek.
Butelki zakorkuj i pozostaw do leżakowania w chłodnym i ciemnym miejscu.
Więcej informacji na temat nalewki wiśniowej
Nalewka wiśniowa to dobry pomysł na owocową nalewkę z wykorzystaniem smacznych owoców. Smaczna wiśniówka wspaniale smakuje jako dodatek do herbaty. Domowa, tradycyjna nalewka owocowa świetnie sprawdzi się jako dodatek do ciast. Umili wieczór ze znajomymi. Nalewka zrobiona jest na spirytusie, jest więc dość mocna, powinny ją spożywać tylko osoby pełnoletnie (osoby niepełnoletnie nie powinny spożywać alkoholu). Kobiety z ciąży również nie powinny spożywać napojów alkoholowych. Nalewkę można przygotować również na wódce. Przepis na nalewkę wiśniową jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania nalewki potrzebne będą następujące produkty: drylowane wiśnie, spirytus, cukier oraz woda.
Jak zrobić nalewkę wiśniową? Wiśnie umyj, wydryluj i przełóż do słoja. Wymieszaj spirytus z niecałą szklanką wody i mieszanką zalej wiśnie w słoiku. Słoik z wiśniami zakręć i odstaw w ciemne miejsce na 6 tygodni (codziennie zamieszaj słojem, aby wymieszać składniki). Po upływie 6 tygodni powstały roztwór zlej do drugiego słoika, zakręć go i odstaw w ciemne miejsce (wiśni ze słoika nie wyrzucaj). Wiśnie w słoiku zasyp cukrem, zamknij słoik i pozostaw go tydzień w nasłonecznionym miejscu (codziennie potrząśnij słojem). Syrop z wiśni zlej i dodaj do słoika z nalewką. Słoik zakręć i potrząśnij nim. Nalewkę przefiltruj przez gazę i przelej do czystych, szklanych butelek. Butelki zakorkuj i pozostaw do leżakowania w chłodnym i ciemnym miejscu.
Wiśnie to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wypływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Wiśnie są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, które neutralizują działanie wolnych rodników i przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz opóźniają procesy starzenia się skóry.
Podsumowując dobra nalewka wiśniowa to idealny pomysł na domowy trunek. Najlepsza nalewka na spirytusie sprawdzi się jako dodatek do ciast. Nalewkę możesz przygotować również na wódce.
Alergeny w nalewce wiśniowej
Lista alergenów dla nalewki wiśniowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę wiśniową
Wartości odżywcze nalewki wiśniowej
Nalewka wiśniowa to doskonała propozycja na samczy dodatek podczas wielu okoliczności. Nalewka przygotowywana jest na spirytusie, dlatego nie powinny jej spożywać kobiety w ciąży oraz osoby niepełnoletnie.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.