Mizeria z pomidorów
- Pomidor - 3 sztuki (500 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Śmietana 12% - 4 łyżki (80 g)
Przepis na mizerię z pomidorów krok po kroku
Pomidory pokrój w ćwiartki, a cebulę w piórka.
Wymieszaj ze śmietaną i dopraw.
-
Mizeria
-
Mizeria z octem
-
Mizeria na zimę
-
Mizeria do słoika
-
Mizeria do słoików
-
Mizeria na słodko
-
Mizeria na zimę do śmietany
-
Mizeria z jogurtem
-
Mizeria na zimę bez octu
-
Mizeria z cukinii
-
Mizeria bez śmietany
-
Mizeria z cebulą
-
Mizeria z sałaty
-
Polędwiczki z kurczaka w chrupiącej panierce z frytkami i mizerią
-
Mizeria
Więcej informacji na temat mizerii z pomidorów
Mizeria z pomidorów to pomysł na pyszny, lekki i zdrowy dodatek do dań głównych, zarówno mięsnych, rybnych, jak i wegetariańskich. Mimo że mizerię najczęściej przygotowuje się z ogórków i w takiej wersji jest najbardziej popularna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ją również z innych warzyw, np. z ogórków i pomidorów lub samych pomidorów. Jest bardzo prosta i szybka w przygotowaniu, ale mimo tej prostoty również pyszna, smaczna i dobra na wiele okazji. Przepis na mizerię z pomidorów ze śmietaną jest przepisem zdrowym, stosunkowo niskokalorycznym, pełnym witamin i składników mineralnych. Surówka z pomidorów świetnie pasuje do obiadu, jak również do kanapek, dań z grilla, czy jako zdrowa przekąska między głównymi posiłkami. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mizerię z pomidorów, aby była naprawdę najlepsza, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz sprawdzony przepis. Do jego przygotowania potrzebujesz wyłącznie pomidorów, śmietany i cebuli oraz odrobiny soli i pieprzu. Śmietaną możesz zastąpić jogurtem lub wybrać tą o obniżonej zawartości tłuszczu, aby dodatkowo obniżyć kaloryczność. Najlepsza mizeria to mizeria z pomidorów powstanie ze świeżych, polskich pomidorów, które mają najlepszy smak, najwięcej wartości odżywczych oraz najkorzystniejszą cenę. Przepis na mizerię z ogórków jest banalnie prosty i przygotujesz ją w zaledwie kilka minut. Wystarczy pokroić pomidorki w ćwiartki, cebulę w piórka, a następnie wszystko wymieszać ze śmietaną lub z jogurtem (ewentualnie kefirem lub maślanką) oraz przyprawami. Oprócz soli i pieprzu możesz dodać też świeży koperek. Ilość cebuli możesz dopasować do swoich preferencji – im więcej, tym bardziej ostry i wyrazisty smak pomidorowej mizerii. Pamiętaj jednak, że zarówno cebula, jak i ogórki są dość ciężkostrawne i mogą nasilać zgagę i refluks dlatego, jeśli masz wrażliwy przewód pokarmowy, uważaj na zbyt duże ilości. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty i szybki przepis na mizerię z pomidorów.
Alergeny w mizerii z pomidorów
Lista alergenów dla mizerii z pomidorów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze mizerii z pomidorów
Aby obniżyć kaloryczność mizerii śmietanę możesz zastąpić jogurtem.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.