Likier z kukułek
- Cukierki kukułki (300 g)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) - 2 szklanki (500 g)
- Wódka - 1 szklanka (250 ml)
Przepis na likier z kukułek krok po kroku
Cukierki delikatnie rozbij na mniejsze kawałki.
Wsyp cukierki do garnka, dodaj mleko skondensowane i podgrzewaj na wolnym ogniu.
Gdy cukierki całkowicie się rozpuszczą odstaw całość do wystudzenia.
Na końcu dodaj wódkę i dokładnie wymieszaj.
Likier przechowaj w szklanej butelce w ciemnym miejscu.
Więcej informacji na temat likieru z kukułek
Domowy likier z kukułek na wódce to nic innego jak połączenie cukierków znanych przez wszystkich z dwoma innymi składnikami, które są ogólnodostępne i na pewno nie będzie produktów ze zdobyciem.
Dlatego koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis na likier z kukułek i przekonaj się, jak pyszny jest w smaku.
Do jego przygotowania potrzebujesz takich składników jak: cukierki kukułki, wódkę i mleko skondensowane.
Tak naprawdę najważniejsze są tutaj proporcje aby nasz likier z cukierków był dobry.
Zatem jak zrobić likier z kukułek?
Cukierki delikatnie rozbij na mniejsze kawałki. Wsyp cukierki do garnka, dodaj mleko skondensowane i podgrzewaj na wolnym ogniu. Gdy cukierki całkowicie się rozpuszczą odstaw całość do wystudzenia. Na końcu dodaj wódkę i dokładnie wymieszaj. Likier przechowaj w szklanej butelce w ciemnym miejscu.
Sam widzisz, jak szybki w przygotowaniu jest nasz likier z cukierków kukułki.
Pamiętaj, że cukierki, jak i mleko skondensowane w swoim składzie zawierają bardzo dużą ilość cukru, który negatywnie może wpływać na nasze zdrowie, a na pewno negatywnie wypływa, jeśli jego spożycie jest zbyt wysokie. Co może wpływać na pogorszenie stanu zdrowia i doprowadzić do wystąpienia zespołu metabolicznego lub jego chorób składowych takich jak cukrzyca czy zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Dodatkowo warto wspomnieć, że jeśli w obecnym momencie cierpisz na takie zaburzenia, podany przepis nie powinien być przez Ciebie wykorzystany, ponieważ zawiera on wysoki indeks glikemiczny, co będzie powodowało bardzo szybki wyrzuty cukru z trzustki. Nawet jeśli jesteś osobą zdrową, to nie powinieneś codziennie włączyć tego typu przepisu do swojego jadłospisu, ponieważ pochodzi od wysoko przetworzonych produktów wysokiej ilości cukru. Oczywiście pamiętajmy, że wszystko w nadmiarze szkodzi. Jeśli natomiast jesteś osobą zdrową i nie masz problemów zdrowotnych, śmiało możesz poczęstować tym alkoholem przybyłych gości przed lub po podaniu posiłku. Mój likier na wódce będzie zdecydowanie bardziej delikatny niż ten przygotowany na spirytusie. Przygotuj go w swoim domu i przekonaj się, że jest najlepszy.
Alergeny w likierze z kukułek
Lista alergenów dla likieru z kukułek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Cukierki kukułki
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze likieru z kukułek
W podobny sposób możesz przygotować likier z dowolnych cukierków.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.