Likier krówkowy
- Masa krówkowa - 1 duża puszka (500 g)
- Spirytus (250 ml)
- Mleko 2% (200 ml)
Przepis na likier krówkowy krok po kroku
W rondelku podgrzej mleko. Dodaj do niej masę krówkową i dobrze wymieszaj. Podgrzewaj tak długo aż masa się rozpuści. Masę odstaw do schłodzenia.
Całość połącz ze spirytusem i porządnie wymieszaj.
Likier przelej do butelki i trzymaj w lodówce.
Alkohol można spożywać od razu po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat likieru krówkowego
Likier krówkowy to trunek, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom słodkości. To alkohol niezwykle smaczny i słodki. Będzie idealnym dodatkiem do wszystkich deserów. Ma głęboki smak, który przypomina roztopione cukierki karmelowe. To trunek, który łatwo się robi, a przy tym można go spożywać od razu, dlatego na pewno spodoba się osobom, które nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie posiłków.
Przepis na likier krówkowy jest niesamowicie prosty. Można go przygotować w kilka chwil i nie jest to wcale skomplikowane. I choć jest to trunek bardzo prosty, wcale nie jest banalny czy nudny. Wręcz przeciwnie, to bardzo pyszny alkohol, w którym dodatek słodkości sprawia, że smakuje i prezentuje się naprawdę wspaniale.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić likier krówkowy, który będzie naprawdę pyszny, a przy tym łatwy i szybki w przygotowaniu, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Alkohol, który z niego powstaje nie jest zbyt mocny, a ma naprawdę pyszny, karmelowy smak. To trunek, który pokochają wszyscy miłośnicy słodkości.
Ten alkohol robi się na bazie spirytusu, dzięki temu ma odpowiednią moc i lepszy smak. Spirytus łączy się z dużą ilością mleka i masy krówkowej, dlatego najlepiej dodać alkohol o wyższej ilości procentów. Oczywiście da się również stworzyć ten likier z wódki, wtedy można dodać po prostu więcej alkoholu, by całość nie była zbyt mdląca i nijaka.
Ten likier z masy krówkowej na spirytusie świetnie sprawdzi się jako część pysznego deseru. Wzbogaci każde ciasto i tort. Można dodawać go do pysznych kremów, by stworzyć coś o niezapomnianym smaku i aromacie. To dodatek, który sprawi, że każda słodkość zyska niesamowitej głębi i większej słodyczy.
Ten domowy likier jest niesamowicie łatwy w przygotowaniu, dlatego spokojnie poradzą sobie z nim osoby, które dopiero zaczęły swoją przygodę w kuchni. W kilkanaście minut można stworzyć alkohol nie tylko pięknie wyglądający, ale też smaczny. Choć w tej wersji robi się go z masy krówkowej, to da się również wykonać go z cukierków krówek. Jest to jednak bardziej pracochłonne.
Alergeny w likierze krówkowym
Lista alergenów dla likieru krówkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- masa krówkowa
- Mleko 2%
Wartości odżywcze likieru krówkowego
Alkohol powinien być wypijany jak najrzadziej, gdyż nie zawiera żadnych wartościowych składników, a jego częste spożywanie może być niebezpieczne dla zdrowia.
Energia i białka
(48g)
Węglowodany
(48g)
Tłuszcze
(48g)
Witaminy
(48g)
Składniki mineralne
(48g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.