Kompot z wiśni do słoików
- Wiśnie (1000 g)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
Przepis na kompot z wiśni do słoików krok po kroku
Wiśnie umyj i wydryluj.
Dwie szklanki wody zagotuj z cukrem w garnku, cukier powinien w całości się rozpuścić. Syrop cukrowy gotuj przez około minutę.
Wydrylowane wiśnie włóż do wyparzonych słoików.
Wiśnie w słoikach zalej syropem cukrowym.
Słoiki zamknij i pasteryzuj przez około 15 minut.
Po tym czasie słoiki wyciągnij z garnka, wystudź i odstaw w chłodne i zaciemnione miejsce.
Więcej informacji na temat kompotu z wiśni do słoików
Kompot z wiśni do słoików to doskonała propozycja na pyszny kompot na zimę. Przetwory z wiśni w formie kompotu świetnie sprawdzą się jako dodatek do obiadu. Przepis na kompot z wiśni do słoików jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania przetworów potrzebne będą tylko dwa produkty spożywcze: wiśnie drylowane oraz cukier. Produkty te są przystępne cenowo w sezonie dojrzewania wiśni. Przepis warto wykorzystać, jeśli posiadamy własny ogródek, w którym rosną wiśnie.
Jak zrobić kompot z wiśni do słoików? Wiśnie umyj i wydryluj. Dwie szklanki wody zagotuj z cukrem w garnku, cukier powinien w całości się rozpuścić. Syrop cukrowy gotuj przez około minutę. Wydrylowane wiśnie włóż do wyparzonych słoików. Wiśnie w słoikach zalej syropem cukrowym. Słoiki zamknij i pasteryzuj przez około 15 minut. Po tym czasie słoiki wyciągnij z garnka, wystudź i odstaw w chłodne i zaciemnione miejsce.
Wiśnie stanowią główny produkt spożywczy do przygotowania kompotu. Są one doskonałym źródłem wielu cennych składników mineralnych i witamin, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wiśnie zawierają silne przeciwutleniacze, które zmniejszają produkcję wolnych rodników, przyczyniając się tym do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowolnienia procesów starzenia się organizmu. Dodatkowo wiśnie to doskonałe źródło witaminy C, która spożywana w odpowiedniej ilości pozytywnie wypływa na funkcjonowanie układu odpornościowego. Wiśnie są również źródłem antocyjanów, które wpływają na zwiększenie elastyczności naczyń włosowatych.
Podsumowując wiesz już jak ugotować najlepszy kompot z wiśni. To, ile cukru dodać zależy tylko i wyłącznie od preferencji słodkości napoju. Kompot świetnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu. Można go podać także jako dodatek do drinków lub napój dla dzieci w ciepły dzień. Wiśnie wykorzystane do przygotowania napoju stanowią dobre źródło wielu substancji odżywczych, które pozytywnie wpływają na prawidłową pracę organizmu.
Alergeny w kompocie z wiśni do słoików
Lista alergenów dla kompotu z wiśni do słoików przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kompot z wiśni do słoików
Wartości odżywcze kompotu z wiśni do słoików
Kompot z wiśni do słoików to doskonały pomysł na przechowanie owoców w okresie zimy. Kompot jest dość słodki, dlatego warto ograniczyć jego ilość w diecie.
Energia i białka
(850g)
Węglowodany
(850g)
Tłuszcze
(850g)
Witaminy
(850g)
Składniki mineralne
(850g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.