Ciasto z różą
- Konfitura z płatków róży (300 g)
- Mąka pszenna typ 500 (350 g)
- Masło (200 g)
- Cukier (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Proszek do pieczenia (4 g)
Przepis na ciasto z różą krok po kroku
Mąkę i proszek do pieczenia przesiej do miski.
Na tarce o dużych oczkach zetrzyj zimne masło wprost do miski z mąką.
Do masy wbij jajko i całość dokładnie wyrób rękami na gładką i klejącą masę.
Od ciasta oderwij 1/3 części i włóż ją do lodówki.
Pozostały kawałek rozłóż w formie zabezpieczonej papierem do pieczenia.
Dżem wyłóż na ciasto i przykryj go startym ciastem z lodówki.
Piecz w temperaturze 200 st. C przez 40-45 minut.
Więcej informacji na temat ciasta z różą
Ciasto z różą to pyszna opcja dla wszystkich miłośników marmolady różanej. W tej wersji idealnie łączy się z kruchym ciastem, które jest bardzo maślane i delikatne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto z różą, by było proste, smaczne i dobre nie tylko od święta, ale również na co dzień, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym wyborem. Ciasto różane jest delikatne i niezwykle słodkie. To idealna opcja na letnie dni, gdyż jest bardzo maślane, a przy okazji wypełnione po brzegi marmoladą różaną. To ciasto wspaniale sprawdzi się jako wypiek do popołudniowej kawy. Aby go przygotować wystarczy tylko odrobina wolnego czasu w ciągu dnia. Zrobienie tego ciasta można podzielić na dwa kroki. Pierwszym z nich jest stworzenie kruchego ciasta. Najlepiej, by było tworzone na świeżo, dzięki temu efekt będzie naprawdę fantastyczny. Kolejną warstwę stanowi marmolada z płatków róży. Są niezwykle słodkie i bardzo smaczne. Wspaniale sprawdzą się na co dzień.
Przepis na ciasto z różą to idealny wybór dla każdego, kto kocha wypieki łatwe i pyszne. Ten pomysł na ciasto z różą to najlepsze rozwiązanie na niedzielny deser. Kruche ciasto nie wymaga zbyt długiego wyrabiania, dzięki czemu całość jest jeszcze szybsza. Należy jednak pamiętać, że najlepiej, by masło, którego się używa, było bardzo chłodne. Dzięki temu całość znacznie łatwiej jest połączyć. To kruche ciasto zawiera naprawdę sporo masła, dlatego ma tak wspaniały, słodkawy smak. To idealna baza dla kwaśnych porzeczek, które pokrywają jego wierzch. Do przygotowania tego przepisu wystarczy tylko kilka podstawowych składników, które z łatwością można znaleźć w każdym najbliższym sklepie. Do zrobienia kruchego spodu przyda się mąka pszenna, można zastąpić ją również owsianą, która równie dobrze sprawdzi się w takim słodkim wypieku. Warto wybierać jak najniższy typ, by ciasto dobrze się połączyło. Najlepiej sprawdzi się 450 i 500. Można też zrobić ciasto na bazie mąki bezglutenowej, wtedy warto wykorzystać gotowe mieszanki, przeznaczone do wypieku ciasta lub chleba, to gwarancja, że ciasto na pewno wyjdzie.
Alergeny w cieście z różą
Lista alergenów dla ciasta z różą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta z różą
To ciasto ze względu na duży udział cukru nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
-
mąka pszenna,
masło,
cukier,
jajka,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.