Talarki z piekarnika
- Ziemniaki średnie - 7 średnich sztuk (1000 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki stołowe (30 ml)
Przepis na talarki z piekarnika krok po kroku
Ziemniaki obierz, umyj i pokrój w talarki o grubości około 1 cm.
Do miski wlej olej i dodaj po pół łyżeczki przypraw. Składniki dokładnie wymieszaj.
Do miski z olejem włóż ziemniaki i dokładnie wymieszaj je.
Ziemniaki przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz w piekarniku nagrzanym do 220 st. C przez około 45 minut.
Gotowe ziemniaki podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Miruna
-
Szybka pizza
-
Quiche lorraine
-
Zapiekanka gołąbkowa
-
Makrela pieczona
-
Ciasto francuskie z łososiem
-
Ziemniaki po szwedzku
-
Pieczona ćwiartka z kurczaka
-
Łopatka w sosie własnym
-
Soczyste szaszłyki z piekarnika
-
Soczysty kurczak z piekarnika
-
Ziemniaki faszerowane boczkiem
-
Kofty wieprzowe
-
Indyk faszerowany
-
Dietetyczne polędwiczki wieprzowe z piekarnika
-
Łosoś pieczony z koperkiem
-
Nadzienie do kurczaka
-
Pierś z kurczaka faszerowana pieczarkami
-
Obiad z piekarnika
Więcej informacji na temat talarów z piekarnika
Talarki z piekarnika to doskonała propozycja na smaczny dodatek do obiadu. Ziemniaki w talarkach często przygotowywane są w restauracjach jako dodatek do potraw. Sprawdzony przepis na talarki z piekarnika jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania talarków z piekarnika potrzebne będą następujące produkty spożywcze: ziemniaki, olej rzepakowy, sól, pieprz, papryka słodka oraz czosnek granulowany.
A jak zrobić talarki z piekarnika? Ziemniaki obierz, umyj i pokrój w talarki o grubości około 1 cm. Do miski wlej olej i dodaj po pół łyżeczki przypraw. Składniki dokładnie wymieszaj. Do miski z olejem włóż ziemniaki i dokładnie wymieszaj je. Ziemniaki przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz w piekarniku nagrzanym do 220° przez około 45 minut. Gotowe ziemniaki podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Ziemniaki są lekkostrawne, przez co zawarte w niej związki lepiej przyswajają się. Zawierają one stosunkowo mało tłuszczu i dostarczają małej ilości kalorii. Ziemniaki są doskonałym źródłem potasu, który odpowiada za obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Znajdziemy w nich również magnez, który stanowi materiał budulcowy zębów i kości oraz wpływa na poprawę przemianę materii, a także łagodzi stany zmęczenia oraz stresu. Ziemniaki stanowią także źródło wapnia, żelaza, fosforu, witaminy C, witaminy A, niektórych witamin z grupy B. Dodatkowo ziemniaki są dobrym źródłem przeciwutleniaczy (np. witaminy C lub witaminy A), które zmniejszają produkcję wolnych rodników. Obecność przeciwutleniaczy w diecie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalnia procesy starzenia się skóry.
Podsumowując: pyszne talarki z piekarnika stanowią doskonałą propozycją na dodatek do obiadu. Najlepsze talarki są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu, najlepiej smakują na ciepło. Smaczne talarki warto podać z dodatkiem mięs oraz surówek. Produkty spożywcze niezbędne do przygotowania dania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w talarkach z piekarnika
Lista alergenów dla talarów z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na talarki z piekarnika
Wartości odżywcze talarów z piekarnika
Talarki z piekarnika to doskonała propozycja na pyszny dodatek do obiadu. Ziemniaki stanowią źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto włączyć je do diety.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.