Syrop z szyszek sosny
- Pędy sosny (500 g)
- Cukier (500 g)
Przepis na syrop z szyszek sosny krok po kroku
Połącz cukier i pędy sosnowe i zapakuj do litrowego słoika.
Całość pozostaw do maceracji w chłodnym, ciemnym miejscu przez co najmniej 2 tygodnie. Od czasu do czasu otwieraj słoik, aby uwolnić dwutlenek węgla, ponieważ mieszanina będzie intensywnie fermentować. Najlepiej słoikiem potrząsać od czasu do czasu.
Po maceracji przeciśnij zawartość słoika przez gazę do garnka i zagotuj.
Całość przelej do butelki lub słoika.
Syrop przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat syropu z szyszek sosny
Syrop z szyszek sosny to świetna opcja dla każdego, kto szuka ciekawej opcji do zimowych herbat i naparów. Ten dodatek nie tylko wzmacnia smak, ale też dodaje witalności.
Przepis na syrop z szyszek sosny to doskonała opcja dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na domowy dodatek do herbaty na zimę. Najlepiej sprawdzają się świeżo zebrane pędy, które należy pozyskać z terenu oddalonego od dróg, tak by nie zawierały one nadmiernej ilości metali ciężkich, które negatywnie wpływają na organizm. Pędy można również zakupić w sklepie zielarskim.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić syrop z szyszek sosny, który będzie pyszny, a przy okazji dobry dla zdrowia, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Najważniejsze są w nim odpowiednie proporcje, to właśnie one gwarantują tak wspaniały smak i dobre działanie. Pędy sosny są znane ze swoich zdrowotnych właściwości, jednak wciąż tak mało osób sięga po nie ca dzień. Warto to zmienić, naturalne wsparcie swojego zdrowia z tym syropem jest na wyciągnięcie ręki. To dobry wybór nawet dla dzieci. Sprawdzi się świetne podczas zimowych, czy jesiennych dni, kiedy to łatwo o przeziębienie. Dzięki temu syropowi można w naturalny sposób wesprzeć swoją odporność w kilka chwil. Sosna wykazuje działanie przeciwzapalne, to znaczy pomaga zwalczyć nadmierną odpowiedź układu immunologicznego, a także wspiera zwalczanie większości chorób, gdyż ich podłoże leży zwykle w nadmierny zapaleniu. Wykazuje też działanie przeciwbakteryjne, dlatego sprawdza się również w pierwszych dolegliwościach podczas infekcji. Syrop wspomoże kurację antybiotykową i pomoże szybciej stanąć na nogach. Ze względu na liczne antyoksydanty wspomaga również szybszą regenerację całego organizmu. Ze względu na liczne olejki eteryczne jest też świetnym remedium na różne dolegliwości układu oddechowego, sprawdzi się także przy zapaleniu zatok. Ma działanie rozkurczowe, więc będzie polecany także podczas bolesnych miesiączek, można go wtedy stosować jako napar w pierwszych dniach krwawienia. Istnieją pewne przesłanki, że sprawdza się również w przypadku bolesnych mięśni.
Alergeny w syropie z szyszek sosny
Lista alergenów dla syropu z szyszek sosny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop z szyszek sosny
Wartości odżywcze syropu z szyszek sosny
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.