Masa do mazurka
- Żółtko jajka (5 szt.)
- Mascarpone (400 g)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
- Maliny (200 g)
- Wiórki kokosowe (130 g)
Przepis na masa do mazurka krok po kroku
Żółtka ubij z cukrem aż powstanie biała masa.
Następnie dodaj mascarpone i krótko zmiksuj do połączenie składników.
Do masy dodaj wiórki kokosowe i wymieszaj.
Na koniec do masy dodaj świeże maliny.
-
Mazurek wielkanocny
-
Mazurek czekoladowy
-
Mazurek kajmakowy
-
Mazurek ciasto
-
Mazurek tradycyjny
-
Mazurek orzechowy
-
Mazurek pomarańczowy
-
Mazurek z kajmakiem
-
Mazurek cytrynowy
-
Mazurek chałwowy
-
Mazurek bezglutenowy
-
Mazurek bez pieczenia
-
Mazurek różany
-
Mazurek makowy
-
Mazurek pistacjowy
-
Mazurek czekoladowy z bakaliami
-
Mazurek wegański
-
Mazurek z mlekiem w proszku
-
Mazurek
Więcej informacji na temat masy do mazurka
Pyszna masa do mazurka to nieodłączna część ciasta zwanego mazurkiem. Masa jest słodka i przeważnie gęsta oraz klejąca. Pomysłów na masę do mazurka jest niezliczona ilość. Mazurka do mazurka wielkanocnego może zawierać czekoladę, orzechy, śmietanę, mascarpone, świeże i suszone owoce, masę kajmakową, dżemy i wiele innych składników. Najlepsza masa to taka która łączy w sobie różna smaki i tekstury, nie jest zbyt słodka co można uzyskać dodając do nie świeże owoce lub bardzo popularny teraz karmel z solą. Sprawdzony przepis na masę do mazurka jest łatwy do przygotowania, dlatego nie musisz mieś dużego doświadczenia kulinarnego aby go wykonać. Do przygotowania naszej masy do mazurka będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: żółtka jaj, cukier, serek mascarpone, wiórki koksowe oraz świeże maliny.
Jak zrobić masę do mazurka? Żółtka jaj ubij z dodatkiem cukru aż powstanie z nich biała puszysta masa. Dodaj do niej serek mascarpone i ubij szybko do połączenia składników. Następnie wymieszaj masę z wiórkami kokosowymi a na koniec dodaj świeże maliny. Sera mascarpone nie można ubijać zbyt długo gdyż zważy się i krem nie będzie się nadawał do spożycia.
Maliny są owocami jagodowymi, mają niski indeks glikemiczny i zawierają mało cukru. Mogą je spożywać osoby chorujące na cukrzycę. Maliny są owocami nietrwałymi. Dodając je do ciasta musisz je spożyć do 3 dni.
Wiórki kokosowe są źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, kwasy te mają krótkie łańcuchy i wchłaniają się z przewodu pokarmowego bezpośrednio do krwiobiegu, nie potrzebują dodatkowego trawienia. Wiórki kokosowe zawierają dużo błonnika pokarmowego oraz kwasu foliowego (witamina B9), który jest bardzo ważny do prawidłowego funkcjonowania naszego układu krwiotwórczego oraz układu nerwowego.
Podsumowując dobra masa do mazurka świetnie sprawdzi się nie tylko na święta wielkanocne. Ciasto mazurek jest tradycyjną potrawą na wielkanocnym stole. Dodatek malin równoważy słodycz masy. Maliny możesz także ułożyć na wierzchu masy jako dekorację.
Alergeny w masie do mazurka
Lista alergenów dla masy do mazurka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
Wartości odżywcze masy do mazurka
Masa do mazurka to wysokokaloryczny wyrób z dużą zawartością cukru oraz tłuszczu. Domowe masy nie mają konserwantów. Powinniśmy jednak ograniczać wyroby z tak dużą ilością cukru.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.