Konfitura z czerwonej cebuli
- Cebula czerwona - 4 szt (400 g)
- Ocet balsamiczny - 4 łyżki (60 ml)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
Przepis na konfiturę z czerwonej cebuli krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę. Dodaj pokrojoną w piórka cebulę. I podsmaż przez 3 minuty.
Cebulę zalej octem i duś przez 20 minut.
Dodaj do powideł cukier, dobrze wymieszaj i duś jeszcze przez 10 minut, tak by zgęstniały.
Gotowe powidła przełóż do słoika.
-
Konfitury z cebuli
-
Konfitura z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Konfitura z pigwy
-
Konfitura z płatków róży
-
Konfitura z truskawek
-
Konfitura z żurawiny
-
Konfitura z czarnej porzeczki
-
Konfitura z róży
-
Konfitura z pomarańczy
-
Konfitura z czerwonej porzeczki
-
Herbata po rosyjsku
-
Konfitura różana
-
Konfitura z borówki amerykańskiej
-
Konfitura wiśniowa bez cukru
-
Konfitura z dzikiej róży
-
Konfitura z agrestu
-
Konfitura malinowa
-
Konfitura
Więcej informacji na temat konfitury z czerwonej cebuli
Konfitura z czerwonej cebuli to świetny dodatek do mięs czy serów. Świetnie sprawdzi się także jako ciekawy element dressingu czy domowych burgerów. Jest bardzo smaczna i niezwykle słodka. Idealnie komponuje się wieloma gatunkami mięs i serów. Będzie wspaniałym dodatkiem, który nie tylko pięknie wygląda ale również dobrze smakuje. Warto pamiętać, by nie dodawać zbyt dużo cukru do tej konfitury, gdyż karmelizowana cebulka, sama w sobie jest dość słodka.
Marmolada z czerwonej cebuli choć niezwykle łatwa nieczęsto pojawia się w codziennym menu. To dlatego, że nie jest zbyt dobrze znana i wydaje się nieco skomplikowana. Ten przepis udowadnia jednak, że to tylko pozory. Tak naprawdę ten dżem można przygotować w kilka chwil i cieszyć się jego wspaniałym smakiem i aromatem.
To idealny dodatek do mięsa, zwłaszcza pieczonego i grillowanego. Świetnie smakuje z wołowiną czy drobiem. Jest tak dobra, że w bardzo szybkim tempie znika ze słoika, dlatego lepiej od razu przygotować jej większą porcję. Ta wspaniała konfitura będzie idealnym pomysłem na dodatek, który sprawdzi się na wszelkiego rodzaju przyjęciach czy spotkaniach w gronie najbliższych.
Choć w tym przepisie jest wykonywana bez dodatku alkoholu, to można przygotować ją również z winem. Wtedy jest bardziej aromatyczna. Jednak dodatek trunku nie jest konieczny. Konfitura z czerwonej cebuli i bez dodatku wina naprawdę wspaniale smakuje.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić konfiturę z czerwonej cebuli, która będzie niezwykle pyszna, a przy tym bardzo łatwa w przygotowaniu, to ten przepis przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego wspaniały dżem, który zachwyci nawet największego krytyka kulinarnego. Połączenie słodkiej czerwonej cebuli z octem balsamicznym jest tak pyszne, że skradnie serce każdego, kto go spróbował.
Ta konfitura będzie świetna również na zimę. Wystarczy przygotować większą porcję, a słoiki z nią pasteryzować w dużym garnku z gorącą wodą przez 20 minut. Dzięki temu konfitura przetrwa w domowej spiżarni przez długi czas. To przepis na idealne i bardzo oryginalne domowe przetwory.
Alergeny w konfiturze z czerwonej cebuli
Lista alergenów dla konfitury z czerwonej cebuli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na konfiturę z czerwonej cebuli
Wartości odżywcze konfitury z czerwonej cebuli
Konfitura z czerwonej cebuli jest dobrym dodatkiem do dań, jednak warto na nią uważać przy insulinooporności czy cukrzycy.
Energia i białka
(88g)
Węglowodany
(88g)
Tłuszcze
(88g)
Witaminy
(88g)
Składniki mineralne
(88g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.