Hummus z warzywami
- Ciecierzyca konserwowa - 1 puszka (400 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżeczka (10 ml)
- Czosnek - 1 łyżka (10 g)
- Tahini (pasta sezamowa) - 5 łyżek (50 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Marchewka - 2 sztuka (120 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
Przepis na hummusem z warzywami krok po kroku
Marchew i paprykę umyj i pokrój na mniejsze kawałki.
Przełóż na blachę do pieczenia, dopraw ziołami i skropl oliwą z oliwek.
Upiecz warzywa w piekarniku przez 30 minut w 180 st. C.
Ostudzone warzywa przełóż do blendera. Dodaj pastę tahini i wypłukana ciecierzycę.
Zmiel całość w blenderze i dopraw do smaku.
-
Hummus
-
Hummus paprykowy
-
Humus z soczewicy
-
Hummus z buraka
-
Hummus pomidorowy
-
Hummus z bobu
-
Hummus z dyni
-
Hummus z papryką
-
Kasza bulgur z hummusem
-
Hummus z oliwkami
-
Tradycyjny ekspresowy hummus z suszonymi pomidorami
-
Hummus z suszonymi pomidorami i oliwkami bez tahini
-
Sałatka z tofu i orzechami oraz pełnoziarniste tosty z hummusem i mozzarellą
-
Hummus
Więcej informacji na temat hummusu z warzywami
Humus z warzywami to dobry i łatwy sposób na przekąskę dla twoich bliskich lub przyjaciół podczas spotkania. Dlatego koniecznie poznaj mój przepis na humus z warzywami i przekonaj się, jak pyszny może być wegetariański dodatek do pieczywa.
Zatem, jak zrobić hummus z warzywami?
Marchew i paprykę umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Przełóż na blachę do pieczenia, dopraw ziołami i skropl oliwą z oliwek. Upiecz warzywa w piekarniku przez 30 minut w 180 stopniach. Ostudzone warzywa przełóż do blendera. Dodaj pastę tahini i wypłukana ciecierzycę. Zmiel całość w blenderze i dopraw do smaku. Skoro już znasz mój prosty przepis na najlepszy humus z warzywami. Koniecznie przygotuj go w domu, a jeśli brakuje Ci pomysłu na jego wykorzystanie, poznaj mój przepis na kaszę bulgur z hummusem.
Kasza bulgur z hummusem to świetny pomysł na lunch lub drugie śniadanie w ciągu dnia.
Kasza bulgur pochodzi z Bliskiego Wschodu, ale w ostatnich latach zyskała na popularności w Polsce, głównie dzięki swoim walorom zdrowotnym i łatwości przygotowywania. Kasza jest dobra w smaku, a przez wielu uważana za produkt fit.
Kasza bulgur charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym, co oznacza, że może być spożywana przez osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (insulinooporność, cukrzyca typu 2,) nie będzie ona powodowała gwałtownego wyrzutu insuliny, mówiąc kolokwialnie.
Jest wytwarzana z pszenicy durum, co oznacza, że jest produktem zawierającym gluten. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten.
Dania z kaszą bulgur są proste, a dzięki niej szybko przygotujesz pyszne wegetariańskie lub wegańskie dania.
Mój przepis na kaszę bulgur z hummusem nie zawiera w swoim składzie produktów pochodzenia zwierzęcego, dlatego będzie idealny dla osób na diecie wegańskiej.
Zatem, jak zrobić kaszę bulgur z hummusem?
Wystarczy ugotować kaszę w lekko osolonej wodzie, następnie wymieszać ją z suszonymi pomidorami i oliwkami.
Tak przygotowaną kaszę podawaj z hummusem na jednym talerzu, każdy indywidualnie będzie sobie mieszał danie.
Całość zawsze posypuje serem feta i dużą ilością posiekanej natki pietruszki.
Sam widzisz jak prosta i szybka to jest sprawa, w kilka minut jesteśmy w stanie przygotować pyszne i pożywne danie. Hummus możesz przygotować samodzielnie w domu, jest to równie szybka i prosta sprawa jak przygotowanie naszego lunchu. Wystarczy, że ciecierzycę wypłuczesz i przełożysz do miski, następnie dodasz odrobinę pasty tahini i swoje ulubione dodatki. Mogą to być suszone pomidory lub kapary czy oliwki. Teraz wystarczy wszystko zmiksować i domowy hummus gotowy. Hummus klasyczny bez żadnych dodatków, także będzie pyszny. Postaw na swoją ulubioną wersję i przygotuj go samodzielnie w domu.
Przepis na kaszę bulgur z hummusem jest niezwykle prosty i szybki w przygotowaniu, a sałatka każdemu wyjdzie pyszna, koniecznie spróbuj sam.
Alergeny w hummusie z warzywami
Lista alergenów dla hummusu z warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tahini (pasta sezamowa)
Wartości odżywcze hummusu z warzywami
Humus możesz przygotować z dowolnymi warzywami.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.