Frittata z pomidorami
- Jajko (4 szt.)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Pomidory koktajlowe - 1 szklanka (200 g)
- Ser Feta - 2 kawałki (40 g)
Przepis na frittata z pomidorami krok po kroku
Jajka rozbij do miski i roztrzep za pomocą widelca, dopraw do smaku.
Olej rzepakowy wlej i rozgrzej na patelni, wlej jajka.
Dodaj pomidorki przekrojone na pół i kawałki sera feta.
Smaż frittatę do momentu, aż jajka całkowicie się zetną.
Więcej informacji na temat frittaty z pomidorami
Frittata z pomidorami to szybki i prosty sposób na obiad lub ciepły posiłek w ciągu dnia.
Wybierz swoje ulubione warzywa i zainspiruj się moim dzisiejszym przepisem. Postawiłam na wersję wegetariańską, czyli taką, która w swoim składzie nie zawiera mięsa.
Aby przygotować mój dzisiejszy przepis na frittatę z pomidorami będą potrzebne Ci podstawowe składniki, zaopatrz się w świeże pomidory, jajka, odrobinę oleju rzepakowego, ser feta.
Jajka to doskonały pomysł na posiłek lub dodatek do niego, ponieważ są źródłem pełnowartościowego białka, które jest łatwo przyswajalne i zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nasz organizm nie umie syntetyzować, sami musimy dostarczać je z pożywienia. Dodatkowo dadzą Ci one poczucie sytości, dostarczając wielu witamin i składników mineralnych.
Dlatego warto je dodawać do swoich posiłków.
Zatem, jak zrobić frittatę z pomidorami?
W pierwszej kolejności rozbij jajka do miski, dopraw do smaku i wlej masę jajeczną na patelnię z rozgrzanym olejem rzepakowym. Następnie dodaj pomidorki koktajlowe przekrojone na pół, a całość posyp pokruszonym serem feta.
W ciągu 15 minut powinna być dobra do spożycia. Pamiętaj, aby smażyć ją na niewielkim ogniu, możesz robić to pod przykryciem lub bez.
O farszu Twojej frittaty możesz zadecydować sam, idealnie nadadzą się też pieczarki, papryka czy nawet mięsne nadzienie w postaci drobiu, czy łososia, które będzie dodatkową porcją białka. Cały posiłek nie zawiera głównych źródeł węglowodanów, do których należy makaron, kasza czy ryż dlatego będzie to dobry pomysł na posiłek keto. Dieta ketogeniczna, czyli taka, która w dość dużym stopniu ogranicza codzienna podaż węglowodanów, przy jednocześnie zwiększonej podaży tłuszczu w naszym codziennym jadłospisie w ostatnim czasie zyskała na popularności. Do głównych źródeł węglowodanów w naszej diecie należą takie produkty jak: pieczywo, kasze, makarony, ryże czy mąka.
Śmiało możesz podawać ją na obiad, ale będzie to też dobry pomysł na kolację czy pyszne przekąski w ciągu dnia.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis na posiłek. Skoro już wiesz, jak zrobić frittatę koniecznie przygotuj ją w domu i przekonaj się, że jest najlepsza.
Alergeny w frittatacie z pomidorami
Lista alergenów dla frittaty z pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze frittaty z pomidorami
Do frittaty możesz dodać swoje ulubione warzywa i dodatki.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.