Domowa lemoniada
- Cytryna - 6 szt (300 g)
- Cukier trzcinowy (100 g)
Przepis na domową lemoniadę krok po kroku
6 szklanek wody (1,5 l) przelej do rondla, a następnie podgrzej ją. Dodaj cukier i mieszaj, aż do rozpuszczenia. Wodę ostudź.
Cytryny wyszoruj i wyciśnij z nich sok.
Sok połącz z wodą z cukrem i dobrze schłodź
Więcej informacji na temat domowej lemoniady
Domowa lemoniada to smaczny sposób na dostarczenie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, zwłaszcza podczas upałów. Ta domowa ma niewiele cukru i wspaniały smak.
Przepis na domową lemoniadę to doskonały pomysł na letnie orzeźwienie. To pyszna propozycja, która jest również zdrowa. Dla wielu osób picie samej wody jest dość problematyczne, dlatego szukają innego, nieco smaczniejszego rozwiązania. Jednym z nich są pyszne, domowe lemoniady, które nie tylko dobrze orzeźwiają, ale również wspaniale smakują. Latem, by ciało nie przegrzało się, więcej się pocimy, czyli tracimy sporo wody i soli mineralnych. To naturalny proces chłodzenia. Jednak jeśli nie zadba się o prawidłową podaż wody i składników mineralnych, może dojść do niebezpiecznego dla zdrowia, a nawet życia, odwodnienia. Latem na ratunek przychodzą jednak lemoniady. Te domowe przygotowywane są na bazie prawdziwych owoców, a nie zagęszczonych soków, z małym tylko dodatkiem cukru lub miodu. Można je również zastąpić w całości dowolnym słodzikiem, jeśli tylko jest on dobrze tolerowany, dzięki temu taki napój ma naprawdę niski indeks glikemiczny i mało kilokalorii.
Jeśli jak zrobić domową lemoniadę, która będzie smaczna, orzeźwiająca i dobra nawet dla dzieci, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Powstaje z niego najlepsza lemoniada z cytryn. Z przepisu dowiesz się ile cukru, do niej dodać, by miała najlepszy smak. Do wykonania tego napoju można użyć zarówno wody niegazowanej, jak i tej z bąbelkami. W upalne dni warto postawić na wodę o wysokim stopniu mineralizacji, gdyż obecność odpowiednich pierwiastków sprawia, że trudniej o odwodnienie. Warto wybierać wody bogate w magnez, wapń, a także takie, w których ilość sodu nie jest zbyt wysoka. Wiele osób nie pija wód wysoko zmineralizowanych, ze względu na ich smak, jednak w przypadku lemoniady ten problem został rozwiązany. Całość jest tak pyszna, że ciężko jest sobie odmówić kolejnej porcji. To świetny sposób na wypicie dużej ilości wody w ciągu dnia. Całość jest bardzo orzeźwiająca, jednak smakuje zupełnie inaczej. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesnych i niekonwencjonalnych połączeń smakowych. To świetny pomysł na napój chłodzący dla całej rodziny. Sprawdzi się również dla dzieci, gdyż ma słodki smak. Jej największym plusem jest to, że jest niezwykle szybka i łatwa w przygotowaniu, dlatego poradzą sobie z nią nawet najmłodsi.
Alergeny w domowej lemoniadzie
Lista alergenów dla domowej lemoniady przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na domową lemoniadę
Wartości odżywcze domowej lemoniady
To zdrowa opcja, która może gościć w menu.
Energia i białka
(67g)
Węglowodany
(67g)
Tłuszcze
(67g)
Witaminy
(67g)
Składniki mineralne
(67g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.