Tosty francuskie z chałki
- Chałka - 3 kromki (120 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mleko 2% (50 ml)
- Cukier wanilinowy (15 g)
- Cynamon (2 g)
- Masło (5 g)
Przepis na tosty francuskie z chałki krok po kroku
Jajko rozbij na głęboki talerzyk i rozmieszaj.
Dodaj do niego mleko, cynamon i cukier. Dokładnie rozmieszaj.
Każdą kromkę chałki maczaj w jajku.
Na patelni rozgrzej masło i grzej na niej kawałki chałki, aż do przyrumienienia.
Więcej informacji na temat tostów francuskich z chałki
Tosty francuskie z chałki to doskonały sposób na naprawdę pożywny posiłek. Są proste, a przy tym szybkie w przygotowaniu, odżywcze i naprawdę smaczne.
Przepis na tosty francuskie z chałki to dobry pomysł na smaczny posiłek, który sprawdzi się na śniadanie, czy podwieczorek. Chałka to niezwykle smaczny dodatek. Sięga po nią wiele osób. Jednak niezależnie od tego, czy kupujemy ją w piekarni, czy pieczemy samodzielnie, szybko traci swoją świeżość. Co można z tym zrobić? Wiele osób rezygnuje z jej wykorzystania. To sprawia, że marnuje się dość sporo jedzenia. Można tego uniknąć w prosty sposób. Wykorzystując chałkę do przygotowania smacznych tostów francuskich. Dzięki takiemu zabiegowi chałka nabierze lepszego smaku, a jej faktura znów będzie dobra.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tosty francuskie z chałki, by były pyszne, szybkie i łatwe, to ten prosty przepis stanowi dobre rozwiązanie. Tosty, które z niego powstają. są bardzo smaczne, a przy tym niezwykle sycące. Możesz te tosty podawać równie z dodatkiem świeżych owoców, syropem klonowym, masłem orzechowym, czy ulubionym serkiem. Taka opcja na pewno zachwyci miłośników śniadań na słodko. Tosty francuskie nie kojarzą się zwykle ze zdrową opcją. Jednak można włączyć je do swojego menu, nawet jeśli dbamy o to, by było naprawdę odżywcze i wartościowe. Nie trzeba martwić się o to, że słodki dodatek będzie zbyt kaloryczny. Uważać na niego muszą jednak osoby, które cierpią z powodu cukrzycy. W takim wypadku tosty należy dobrze zbilansować. Co to znaczy? Należy zadbać o odpowiednią ilość białka i tłuszczów w menu. Możesz podać je z twarożkiem na słodko lub dodać masło orzechowe. Dzięki temu całość nie podniesie zbyt cukru.
W tostach francuskich bardzo ważna jest jakość składników. Choć możesz w ten sposób nieco ożywić czerstwe pieczywo, to jednak pamiętaj, że nie sprawdzi się takie, które jest zepsute. Nie używaj do tostów francuskich chałki, która ma widoczny nalot pleśni lub nie pachnie ładnie. Chałkę najlepiej pokrój w dość grube plastry, by łatwiej było ja smażyć.
Alergeny w tostach francuskich z chałki
Lista alergenów dla tostów francuskich z chałki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- chałka
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- chałka
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- chałka
- Mleko 2%
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze tostów francuskich z chałki
To opcja, która ma wysoki indeks glikemiczny, więc powinny na nią uważać osoby z problemami z gospodarką cukrową.
Energia i białka
(242g)
Węglowodany
(242g)
Tłuszcze
(242g)
Składniki mineralne
(242g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.