Szyszki z ryżu preparowanego
- Ryż biały preparowany (100 g)
- Kajmak - 1 puszka (400 g)
- Masło - 1/2 kostki (125 g)
Przepis na szyszki z ryżu preparowanego krok po kroku
Puszkę z kajmakiem przełóż do garnka i wlej wodę do jej wysokości.
Gotuj puszkę przez około 4 godziny.
Masło rozpuść w osobnym garnku, dodaj kajmak i wymieszaj.
Przestań ogrzewać masę i dodaj ryż.
Uformuj w rękach kulki i przełóż na blaszkę do pieczenia.
Więcej informacji na temat szyszek z ryżu preparowanego
Szyszki z ryżu preparowanego zapewne zna każdy z nas, jest to niezapomniana przekąska z dzieciństwa.
Szyszki są szybkie i łatwe w przygotowaniu, a do tego pyszne w smaku. Sprawdzą się nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.
Mój przepis na szyszki z ryżu preparowanego jest bezglutenowy, ponieważ ryż naturalnie zaliczany jest do produktów bezglutenowych.
Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie. Pamiętaj, że ryż charakteryzuje się wysokim indeksem glikemicznym dlatego, jeśli zmagasz się z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i cierpisz na insulinooporność bądź cukrzycę typu II ten rodzaj ryżu jest dla Ciebie niewskazany. Możesz wybrać także biały ryż typu basmati, który charakteryzuje się niższym indeksem glikemicznym, dlatego osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej mogą bezpiecznie z niego korzystać.
Zatem, jak zrobić szyszki z ryżu dmuchanego?
Do jego przygotowania będziesz potrzebować takich składników jak: kajmak w puszce, ryż dmuchany, masło.
Możesz też przygotować szyszki z innych dowolnych zbóż spreparowanych.
W pierwszej kolejności puszkę z kajmakiem przełóż do garnka i wlej wodę do jej wysokości.
Gotuj puszkę przez około 4 godziny. Masło rozpuść w osobnym garnku, dodaj kajmak i wymieszaj. Następnie przestań ogrzewać masę i dodaj ryż. Uformuj w rękach kulki i przełóż na blaszkę do pieczenia. Odstaw szyszki do lodówki na kilka godzin.
Po tym czasie nasze pyszne szyszki są dobre do spożycia.
Szyszki będą idealne jako szybka przekąska do szkoły, uczelni czy pracy. Śmiało możesz też użyć ich jako dodatek do musli czy do jogurtu naturalnego. Wystarczy, że dodasz owoce, a drugie śniadanie gotowe.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w szyszkach z ryżu preparowanego
Lista alergenów dla szyszek z ryżu preparowanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- kajmak
- Masło
Wartości odżywcze szyszek z ryżu preparowanego
Szyszki możesz przygotować z innych dowolnych zbóż spreparowanych.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.