Puree z dyni
- Dynia - 1 sztuka (1000 g)
Przepis na puree z dyni krok po kroku
Dynię pokrój na mniejsze kawałki i usuń pestki.
Dynię ułóż na blaszce do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni ok. 40 minut.
Odstaw do ostudzenia.
Łyżką lub nożem wyjmij upieczony miąższ i zblenduj na gładkie puree razem z przyprawami.
-
Puree ziemniaczane
-
Puree z kalafiora
-
Puree z ziemniaków
-
Puree z batata
-
Puree z groszku
-
Puree z selera
-
Puree z marchewki
-
Puree z brokułów
-
Puree z zielonego groszku
-
Ziemniaki duszone
-
Puree ziemniaczane z cebulą
-
Puree z topinamburu
-
Mus dyniowy
-
Puree ziemniaczane z chrzanem
-
Zapiekanka z puree ziemniaczanym i mięsem mielonym
-
Puree
Więcej informacji na temat puree z dyni
Puree z dyni to danie, które można wykorzystać na wiele sposobów. Jest świetną bazą do zupy krem z dyni, ciast i ciasteczek. Puree dyniowe można też wykorzystać jako dodatek do kawy, koktajli, czy w formie sosów. Dynia to warzywo charakteryzujące się bogactwem witamin i składników mineralnych, dlatego zdecydowanie warto włączać ją do diety pod wieloma postaciami. Jest jednym z najlepszych źródeł beta-karotenu, który wpływa na szereg funkcji organizmu, zapobiega też wielu chorobom. Przepis na puree z dyni jest bardzo uniwersalny i można go dowolnie modyfikować, a także wykorzystać na mnóstwo sposobów. Można też przygotować większą ilość dyniowego pure, zamrozić i wykorzystywać nawet po zakończeniu sezonu na najlepszą sezonową dynię, który trwa dość krótko. Puree z dyni to więc idealny sposób na to, aby przedłużyć czas jego trwania i móc cieszyć się wyjątkowym i niepowtarzalnym smakiem dyni o każdej porze roku. Jak przygotować puree z dyni? Jest to bardzo proste. Dynię wystarczy pokroić w duże plastry, pozbyć się miąższu, dodać przyprawy i piec do miękkości. Po upieczeniu dynia jest gotowa do zblendowania! To wszystko. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu można wybrać dynię, z której mus możesz przygotować bez pieczenia, ponieważ będzie naturalnie miękka, łatwa do pokrojenia i obrania. Odpowiedzi na to jak zrobić puree z dyni, a przede wszystkim jakich przypraw użyć jest bardzo wiele. Bezsprzecznie dynia najlepiej komponuje się z przyprawami korzennymi - cynamonem, goździkami, kardamonem, imbirem, czy gotową przyprawą do piernika. Jeśli lubisz bardziej wyraziste smaki można dodać też odrobinę ostrego chilli, które nada mu pikantności. Koniecznie poznaj nasz przepis i dowiedz się jak zrobić mus z dyni na każdą okazję. Przedłuż sezon na dynię w swoim domu i ciesz się tym korzennym smakiem bez względu na porę roku. Dodawaj puree dyniowe do piernikowej, korzennej kawy, zup warzywnych typu krem, domowych ciast i ciasteczek. To danie, które posmakuje również najmłodszym dzieciom.
Alergeny w puree z dyni
Lista alergenów dla Puree z dyni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na puree z dyni
Wartości odżywcze puree z dyni
Puree z dyni samodzielnie ma wysoki indeks glikemiczny, dlatego może nie być wskazane dla osób z cukrzycą czy insulinoopornością.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.