Przepis na nalewkę z kukułek krok po kroku

Składniki dla 20 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
butelka szklana

Cukierki wsyp do butelki i zalej spirytusem.

Zakręć, odstaw w ciemne, suche miejsce na 4-5 dni.

likier czekoladowy w kieliszku
nalewka z kukułek
Koszt przygotowania dania
80.00 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
115 kcal
Liczba alergenów w daniu
brak danych
80

Nalewka z kukułek - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o nalewce z kukułek

Kukułki, czyli słodkie, małe cukierki często wykorzystywane są jako podstawa do przygotowywanych w domu nalewek lub likierów. Nalewka z kukułek, zwana także kukułkówką to pomysł na słodki trunek, który pasuje między innymi do deserów, ale nie tylko. Często bywa podawana samodzielnie podczas imprez lub jako baza słodkich, mlecznych drinków – w obu tych wersjach jest naprawdę pyszna i smaczna. Jeśli zastanawiasz się jak samodzielnie przygotować ją w domu koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz najlepszy przepis na nalewkę z kukułek na spirytusie, która będzie smaczna i dobra na wiele okazji. Dzięki wykorzystaniu cukierków, które same w dobie są bardzo słodkie i łatwo rozpuszczają się w alkoholu, tworząc gęstą masę, przygotowanie nalewki jest banalnie proste i nie potrzeba wiele wysiłku, aby powstała najlepsza nalewka. Wystarczy umieścić cukierki w butelce i zalać je spirytusem. To bardzo prosty i sprawdzony przepis, który zawsze się udaje. Teoretycznie nalewka jest gotowa do podania po kilkunastu minutach, jednak warto odczekać kilka dni, odstawiając butelkę w suche, zaciemnione miejsce, aby cukierki dokładnie się rozpuściły. Wtedy też bardziej będzie wyczuwalna słodycz cukierków, a nie moc alkoholu. Nalewka z kukułek dla wielu osób będzie najlepsza, kiedy podasz ją samodzielnie, ale jest to również dobra baza do drinków, do których dodatkowo możesz dodać na przykład mleko skondensowane, czekoladę, kakao lub cynamon. Domowe nalewki często bywają traktowane jako remediu na wiele dolegliwości, a te o słodkim smaku bywają najbardziej zdradliwe. Pamiętaj, że niebezpieczeństwa i zagrożenia płynące z częstego picia są bardzo poważne, dlatego ograniczaj jego spożycie. Dodatkowo nalewka kukułkowa ma wysoki indeks glikemiczny oraz wysoką kaloryczność.

Wartości odżywcze nalewki z kukułek

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki z kukułek 80
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w nalewce z kukułek

Lista alergenów dla nalewki z kukułek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na nalewkę z kukułek nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • cukierki kukułki
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania nalewki z kukułek

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Cukierki kukułki
600 g
Spirytus
1000 ml
40.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 2
80.00
Za 1000 ml
Jak oceniasz przepis na nalewkę z kukułek
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób