Konfitura z dzikiej róży
- Dzika róża owoce (1000 g)
- Cukier - 20 łyżek (200 g)
- Cytryna - 2 sztuki (200 g)
Przepis na konfiturę z dzikiej róży krok po kroku
Owoce dokładnie umyj, osusz, przekrój na pół i usuń pestki.
Tak przygotowane owoce przełóż do garnka, dodaj połowę cukru i sok z cytryny.
Zacznij podsmażać i podlewaj co jakiś czas wodą.
Gotuj ok. 15 minut.
Zdejmij owoce z ognia, odstaw pod przykryciem na 24 godziny lub całą noc.
Następnego dnia dodaj pozostały cukier i ponownie zagotuj, aż całość zgęstnieje.
Przełóż do słoików, szczelnie zamknij i zapasteryzuj.
-
Konfitury z cebuli
-
Konfitura z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Konfitura z czerwonej cebuli
-
Konfitura z pigwy
-
Konfitura z płatków róży
-
Konfitura z truskawek
-
Konfitura z żurawiny
-
Konfitura z czarnej porzeczki
-
Konfitura z róży
-
Konfitura z pomarańczy
-
Konfitura z czerwonej porzeczki
-
Herbata po rosyjsku
-
Konfitura różana
-
Konfitura z borówki amerykańskiej
-
Konfitura wiśniowa bez cukru
-
Konfitura z agrestu
-
Konfitura malinowa
-
Konfitura
Więcej informacji na temat konfitury z dzikiej róży
Domowa konfitura z dzikiej róży to świetny pomysł na to jak wykorzystać te bardzo zdrowe, lokalne owoce i skorzystać z ich pysznego smaku oraz właściwości prozdrowotnych. Owoce z dzikiej róży są bardzo zdrowe, jednak ze względu na krótki sezon oraz brak pomysłów na ich wykorzystanie w kuchni, są rzadkim elementem diety. Dlatego z pomocą przychodzi konfitura z owoców dzikiej róży na zimę, która jest pyszna i zdrowa. Dlaczego owoce dzikiej róży są tak wartościowe? Owoce dzikiej róży są jednym z najlepszych polskich źródeł witaminy C, która jest bardzo ważna dla zdrowia. Wpływa między innymi na odporność, stan skóry, włosów i paznokci, działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. Przepis na konfiturę z dzikiej róży do słoiczków jest bardzo prosty w przygotowaniu i na pewno poradzisz sobie z tym bez problemu, nawet nie mając dużego doświadczenia w kuchni. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić konfiturę z dzikiej róży, aby była naprawdę dobra, uniwersalna i pasowała do wielu dań, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz najlepszy przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Przepis nie wymaga ani wyszukanych składników, ani długiego czasu spędzonego w kuchni. Niezbędne składniki do jej przygotowania to jedynie owoce dzikiej róży, woda, sok z cytryny oraz cukier. Konfiturę możesz przygotować również w wersji bardziej fit i niskokalorycznej, bez dodatku cukru, zastępując go na przykład ksylitolem. Dzięki temu będzie mniej kaloryczna i będzie miała niższy indeks glikemiczny, przez co będzie zdecydowanie zdrowsza, a przy tym równie słodka. W takiej wersji lepiej sprawdzi się dla osób z problemami z gospodarką cukrową. Jak się robi konfiturę z dzikiej róży? Ile cukru dodać? Jakie proporcje będą najlepsze. Sprawdź nasz sprawdzony przepis, który na pewno Cię zainspiruje. Pamiętaj jednak, że możesz go dowolnie modyfikować np. zmieniając ilość dodanego cukru adekwatnie do swoich preferencji, możesz też dodać cynamon, ziarenka wanilii, jeśli chcesz dodatkowo urozmaicić smak konfitury.
Alergeny w konfiturze z dzikiej róży
Lista alergenów dla konfitury z dzikiej róży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na konfiturę z dzikiej róży
Wartości odżywcze konfitury z dzikiej róży
Zamiast cukru warto wykorzystać ksylitol, dzięki czemu kaloryczność i indeks glikemiczny będą niższe.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.