Cukierek krówka
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (500 g)
- Cukier (75 g)
- Masło (55 g)
Przepis na cukierka krówkę krok po kroku
Do garnka wlej mleko i dodaj cukier.
Całość gotuj 25 minut, cały czas mieszając na małej mocy palnika.
Dodaj masło i gotuj kolejne 15 minut
Blachę wyłóż papierem do pieczenia i rozprowadź na niej cienko masę.
Wstaw blaszkę do lodówki na 4 godziny.
Po tym czasie możesz kroić krówki na małe kawałki.
Więcej informacji na temat cukierka krówki
Cukierek krówka to jeden z tych słodyczy, który zna każdy. Te słodkości są niezwykle słodkie, ale również proste w przygotowaniu. Więc świetnie nadaje się na co dzień. Wiąże się z nimi odwieczny spór o to, które z nich są lepsze – te bardziej kruche, czy te ciągnące się po rozgryzieniu. Z tego przepisu przygotujesz obie wersje. W dodatku naprawdę w łatwy i szybki sposób.
Przepis na cukierki krówki to doskonały wybór dla miłośników słodkości. Krówki, inaczej nazywane ciągutkami, charakteryzują się pysznym, śmietankowym smakiem, który na pewno przypadnie do gustu osobom kochającym mleczne słodkości. Historia krówek sięga lat 20. ubiegłego wieku. Krówki zostały stworzone w Polsce, to nasz krajowy przysmak, jednak można znaleźć je również w innych krajach. To dlatego, że ciężko jest się oprzeć ich pysznemu smakowi. Krówki stworzył Feliks Pomorski, który nauczył się je przygotowywać podczas pobytu u swojego wuja w Wołyniu. Krówki zawdzięczają nazwę pierwotnemu opakowaniu. Fabryka Feliksa Pomorskiego owinęła słodycze papierkiem z wizerunkiem krowy – symbolem mleka, głównego składnika produktu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić cukierki krówki, by były domowe, ale również najlepsze, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Można je przygotować w domu, w dodatku jest to niezwykle proste. Choć może się wydawać, że domowa produkcja słodyczy jest skomplikowana, nie jest to prawda, na pewno nie w przypadku krówek. Do ich stworzenia wystarczy naprawdę kilka chwil. W dodatku wszystkie składniki na pewno masz już w domu. Tak naprawdę potrzebujesz tylko 3: cukru, masła i mleka skondensowanego. To słodkości idealne dla dzieci, są przygotowywane w domu, nie mają konserwantów, a ilość cukru w nich nie jest tak duża. To słodkości tak smaczne, że z powodzeniem zastąpią sklepowe gotowce. Są tak ładne, że sprawdzą się świetnie na prezent. To cukierki proste, ale charakteryzują się bogatym, słodkim smakiem. Ciężko się od nich oderwać. Można je również w wersji bezmlecznej, wtedy mleko wystarczy zastąpić napojem sojowym.
Alergeny w cukierku krówce
Lista alergenów dla cukierka krówki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mleko skondensowane (zagęszczone)
- Masło
Wartości odżywcze cukierka krówki
To opcja, która zawiera sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(63g)
Węglowodany
(63g)
Tłuszcze
(63g)
Witaminy
(63g)
Składniki mineralne
(63g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.