Zupa mleczna z kluskami
- Jajko (1 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (70 g)
- Mleko 2% (1200 ml)
Przepis na zupę mleczną z kluskami krok po kroku
Do miski wbij jajka i wrzuć mąkę. Całość dokładnie wymieszaj.
Masę przełóż do rękawa do pieczenia z dziurą na jednym z krańców.
Mleko wlej do rondelka i podgrzewaj.
Powoli wyciskaj z rękawa masę wprost do gotującego się mleka.
Powstałe kluski gotuj 2 min od wypłynięcia.
Więcej informacji na temat zupy mlecznej z kluskami
Zupa mleczna z kluskami to danie, które na pewno każdy zna z dzieciństwa. To wspaniała opcja na bardzo odżywcze śniadanie dla całej rodziny. Jest proste i szybkie.
Przepis na zupę mleczną z kluskami to dokonała opcja dla wszystkich miłośników prostych, ale smacznych dań. Do jej przygotowania nie potrzeba zbyt dużo wysiłku, czy specjalnego talentu kulinarnego. Kluseczki w zupie są niezwykle delikatne. To dobry wybór zwłaszcza na śniadanie, gdyż dostarcza sporo energii. Zupa mleczna z kluskami jest niezwykle pyszna, przygotowuje się ją na słodko. W dodatku to potrawa szybka i łatwa.
Jeśli zastanawiasz się jak przygotować zupę mleczną z kluskami, by była dobra, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To najlepsza opcja dla dzieci. Same kluski są pyszne, łatwe i naprawdę smaczne. Do ich przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Stanowią nie tylko piękną dekorację, ale również pełnowartościowe źródło białka i węglowodanów. Idealnie sprawdzą się dla dzieci, a także osób na diecie lekkostrawnej. Do ich przygotowania wystarczą tylko trzy składniki. Głównym jest mąka pszenna. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się ta o najniższym typie, idealnym wyborem będzie typ 450 lub 500. Mąka pszenna ze względu na sporą zawartość glutenu idealnie wiąże pozostałe składniki, dzięki czemu kluski mają idealną konsystencję, a także są miękkie. Stanowi najlepszy wybór, choć oczywiście można ją zastąpić. Na diecie redukcyjnej sprawdzi się wymieszanie jej z wersją pełnoziarnistą, która dostarczy nieco więcej błonnika i przy okazji obniży indeks glikemiczny całości. Można też dodać nieco mąki ziemniaczanej, jednak należy uważać, by z nią nie przesadzić, gdyż ciasto będzie wtedy zbyt twarde. Kolejnym ważnym składnikiem są jajka. Dobrze zadbać o ich jakość, gdyż zależy od tego smak całego dania. Najlepiej sprawdzą się jajka od kur z wolnego wybiegu, dostarczają one nie tylko pełnowartościowego białka, ale również zdrowych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3, które wspaniale wpływają na układ krwionośny, a także immunologiczny. Nie należy zapominać również o dodatku mleka, dzięki któremu całość ma odpowiednią konsystencję.
Alergeny w zupie mlecznej z kluskami
Lista alergenów dla zupy mlecznej z kluskami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze zupy mlecznej z kluskami
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.