Śliwki w syropie
- Cukier - 2 szklanki (500 g)
- Śliwki (1000 g)
- Cukier wanilinowy - 1 łyżka (10 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na śliwki w syropie krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 2 szklanki wody.
Śliwki dokładnie umyj, przekrój na pół i usuń pestki.
Wodę wlej do garnka, dodaj cukier, cukier waniliowy sok z cytryny i zagotuj.
Śliwki przełóż do wcześniej umytych i wyparzonych słoików, zalej je przygotowanym syropem.
Tak przygotowane słoiki szczelnie zakręć i umieść w garnku z gorącą wodą, całość zagotuj.
Po ostygnięciu przetwory możesz przechowywać nawet kilka tygodni w spiżarni.
-
Powidła śliwkowe
-
Powidło śliwkowe
-
Nutella ze śliwek
-
Śliwki w occie
-
Bigos wegetariański
-
Kompot ze śliwek
-
Wino ze śliwek
-
Powidło śliwkowe bez mieszania
-
Dżem ze śliwek
-
Sos śliwkowy
-
Nalewka ze śliwek węgierek
-
Marmolada różana
-
Powidła śliwkowe bez cukru
-
Powidła śliwkowe Thermomix
-
Kompot z suszonych śliwek
-
Konfitura ze śliwek
-
Szybkie powidła śliwkowe
-
Kompot ze śliwek na zimę
-
Przetwory ze śliwek
Więcej informacji na temat śliwek w syropie
Śliwki w syropie to idealny dodatek nie tylko do ciast, ale też do wielu potraw na zimę. Mój przepis na śliwki w syropie możesz przygotować w większych ilościach i przełożyć je do słoików, dzięki temu będziesz mieć zapasy na zimę.
Potrzebna nam będzie spora ilość śliwek bez pestek.
Możesz zdecydować jaką odmianę wybierzesz ze względu na Twoje preferencje żywieniowe. Mogą to być renklody, bardzo duże i idealnie okrągłe o soczystym i słodkim miąższu, lekko kwaskowata lubaszka, której ciemnogranatowa skórka przyciąga każdy wzrok lub nasza najbardziej popularna wszystkim znana śliwka węgierka, która doda naszym wypiekom, słodki, ale nieco cierpkawy posmak. Wszystkie odmiany będą dobre.
Zatem, jak zrobić śliwki w syropie?
Dodatkowo przygotuj 2 szklanki wody. Śliwki dokładnie umyj, przekrój na pół i usuń pestki. Wodę wlej do garnka, dodaj cukier, cukier waniliowy sok z cytryny i zagotuj.
Śliwki przełóż do wcześniej umytych i wyparzonych słoików, zalej je przygotowanym syropem. Tak przygotowane słoiki szczelnie zakręć i umieść w garnku z gorącą wodą, całość zagotuj. Po ostygnięciu przetwory możesz przechowywać nawet kilka tygodni w spiżarni.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis, dlatego koniecznie wykorzystaj go i przygotuj śliwki w syropie cukrowym. Warto przygotowywać przetwory w cukrze na zimę, ponieważ jest to dobry pomysł na zamknięcie wielu witamin i składników mineralnych, wtedy gdy nie mamy dostępu do świeżych owoców i warzyw.
Dodatkowo są niskokaloryczne i bogate w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały i błonnik. Zawierają witaminę C, witaminę K, witaminę A, witaminę E, witaminę B6 oraz kwas foliowy. Śliwki są znakomitym źródłem błonnika, co może pomóc w regulowaniu trawienia, zapobieganiu zaparciom i obniżaniu poziomu cholesterolu.
Zawierają one przeciwutleniacze, takie jak witamina C i beta-karoten, które pomagają w zwalczaniu uszkodzeń oksydacyjnych i wspierają zdrowie układu odpornościowego.
Koniecznie wykorzystaj mój dzisiejszy przepis i przekonaj się, jaki to dobry pomysł na urozmaicenie jesiennego menu.
Alergeny w śliwkach w syropie
Lista alergenów dla śliwek w syropie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na śliwki w syropie
Wartości odżywcze śliwek w syropie
W podobny sposób możesz przygotować wiele sezonowych owoców takich jak gruszki czy morele.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.