Oi kimchi
- Ogórek (500 g)
- Szczypiorek (20 g)
- Jabłko (75 g)
- Czosnek (10 g)
Przepis na oi kimchi krok po kroku
Ogórki pokrój w dość duże kawałki o wielkości 5 cm.
Jabłko zetrzyj na tarce i przełóż do miseczki. Dodaj szczyptę soli,1 łyżkę chili, 1 łyżkę sosu rybnego, 1/2 łyżki sproszkowanego imbiru i posiekane drobno ząbki czosnku.
Ogórki wymieszaj dokładnie z pastą.
Przełóż do słoika, dokładnie zakręć i trzymaj 24 godziny w temperaturze pokojowej, a następnie przenieś słoik do lodówki.
Kimchi będzie gotowe po 7 dniach.
Więcej informacji na temat oi kimchi
Oi kimchi to odmiana kimchi, przygotowana głównie na bazie ogórków. To dokonały wybór dla miłośników kuchni koreańskiej, które szukają prostej opcji na przekąskę. Ogórkowe kimchi to popularne letnie kimchi w Korei.
Przepis na oi kimchi stanowi doskonały sposób na przygotowanie ogórków w naprawdę ciekawy sposób. Nie wiesz, jak przygotować w domu koreańskie kimchi? Z tym przepisem znajdziesz prostą odpowiedź. Możesz stworzyć w domu z ogórka ostrą i apetyczną sałatkę. Wszystkie składniki znajdziesz w każdym większym sklepie. To receptura, która pozwala na naprawdę łatwe i sprawne przygotowanie tej potrawy. Z tego przepisu powstaje aromatyczne danie, które jest niezwykle smaczne i świetnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu. Kimchi to świetny pomysł na włączenie do swojej diety kiszonych warzyw, w większej ilosci. To niezwykle zdrowe dla całego układu trawiennego i odpornościowego. Do kimchi można dodać również inne warzywa. Zwykle sięga się po kapustę pekińską, rzodkiewkę, czy marchewkę. Wszystkie warzywa smakują naprawdę fantastycznie i są doskonałym wyborem dla miłośników zdrowej kuchni. Kimchi możesz stosować jako dodatek do obiadu, ale również składnik zup, dań jednogarnkowych, czy farszu. Kimchi z ogórka jest dobre nawet z prostym ryżem gotowanym na parze, ale doskonale komponuje się również z daniami z grilla.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić oi kimchi, by było smaczne, tradycyjne i domowe, to ten sprawdzony sposób będzie doskonałym wyborem. Kimchi to tradycyjna potrawa kuchni koreańskiej, jednak zyskuje coraz większą popularność w innych rejonach. W Polsce jest coraz bardziej znana ze względu na rosnącą liczbę restauracji serwujących potrawy kuchni azjatyckiej, a także dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom. Kimchi to bardziej nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych kiszonek, które dzięki większej ilości orientalnych przypraw są bardziej aromatyczne i pikantniejsze. Wiele osób rezygnuje z własnoręcznego wykonania ze względu na obawę, że całość nie wyjdzie lub będzie zbyt pracochłonna. Jednak ten przepis w pełni rozwiewa wszelkie obawy, gdyż całość wychodzi w ekspresowym tempie i bez żadnych problemów.
Alergeny w oi kimchi
Lista alergenów dla Oi kimchi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos rybny
Wartości odżywcze oi kimchi
To zdrowa opcja nie powinna jednak gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(101g)
Węglowodany
(101g)
Tłuszcze
(101g)
Witaminy
(101g)
Składniki mineralne
(101g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.