Marynata do grzybów
- Ocet spirytusowy (200 ml)
- Cukier (45 g)
Przepis na marynatę do grzybów krok po kroku
Do garnka wlej 750 ml wody. Dodaj cukier. Całość mieszaj do rozpuszczenia cukru.
Do wody dodaj: 3 liście laurowe, 6 kulek ziela angielskiego i pieprzu, 1 łyżkę gorczycy.
Zalewę zagotuj, a następnie wlej do niej ocet. Całość gotuj 1-2 minuty.
Ostudzoną zalewą możesz zalać przygotowane wcześniej dowolne grzyby.
Zalewa jest odpowiednia na 2-2,5 kg grzybów.
-
Marynowane grzybki
-
Grzyby w occie
-
Rydze marynowane
-
Tradycyjne grzyby marynowane
-
Opieńki marynowane
-
Kurki marynowane
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Marynowane pieczarki
-
Marynowane prawdziwki
-
Podgrzybki marynowane
-
Kanie marynowane
-
Maślaki w occie
-
Maślaki marynowane
-
Rydze kiszone
-
Grzyby marynowane na słodko
-
Grzyby po kaszubsku
-
Kurki w occie
-
Borowiki marynowane
-
Grzyby marynowane
Więcej informacji na temat marynaty do grzybów
Marynata do grzybów to doskonała opcja na przedłużenie ich trwałości w naprawdę smaczny sposób. Przygotowanie tej marynaty jest po prostu błyskawiczne.
Przepis na marynatę do grzybów to świetny sposób na przedłużenie świeżości żywności. Zalewa octowa jest jedną z najpopularniejszych, używana przez mamy i babcie, które chciały na dłużej zachować dary ogrodów i lasów. Ta z przepisu jest nawiązaniem właśnie do tej tradycji.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić marynatę do grzybów konserwowych, by była po prostu najlepsza, to ten przepis sprawdzi się doskonale. Jego przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil, a wszystkie produkty masz już na pewno w swoim domu. Głównym składnikiem oprócz grzybów jest ocet. Marynata na bazie octu nie tylko wspaniale wpływa na smak leśnych grzybów. Sprawdzi się zarówno do podgrzybków, jak i maślaków. Marynowanie w occie to jeden z lepiej znanych sposobów konserwowania żywności. Stosowany jest z powodzeniem od wielu lat. Głównie służy do konserwowania warzyw i owoców, raczej ciężko spotkać mięso zakonserwowane w ten sposób. Innymi produktami, które również można konserwować w ten sposób, są też grzyby. Ocet obniża pH środowiska w sposób tak znaczny, że żadne drobnoustroje nie mogą się w nim namnażać, dzięki temu wszystkie surowce są bezpieczne, nawet przez kilka miesięcy. Grzyby, które ze względu na sporą zawartość wody psują się dość szybko, warto utrwalać właśnie w taki sposób. To dobra opcja dla wszystkich miłośników domowych przetworów. Grzyby przechowywane w ten sposób świetnie sprawdzają się jako zimna zakąska, ale także genialny dodatek na kanapki, czy do sałatek, ze względu na swój kwaśny smak dobrze wzbogacają każde danie, nadając mu świeżości. Do przygotowania zalewy przydadzą się tylko podstawowe przyprawy, które na pewno każdy ma w swojej kuchennej szafce. Dobrze komponuje się w zalewie gorczyca, ziarna pieprzu, ziele angielskie, czy liście laurowe. Dzięki nim całość ma lepszy smak. Oczywiście w każdej zalewie najważniejsze są proporcje. Z tego przepisu dowiesz się, ile octu należy dodać, by całość była smaczna, prosta i szybka, a octowy smak nie zdominował zalewy.
Alergeny w marynacie do grzybów
Lista alergenów dla marynaty do grzybów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze marynaty do grzybów
To zdrowa opcja na przygotowanie przetworów.
Energia i białka
(41g)
Węglowodany
(41g)
Tłuszcze
(41g)
Witaminy
(41g)
Składniki mineralne
(41g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.