Patisony w zalewie
- Ocet spirytusowy (250 ml)
- Cukier (50 g)
- Sól (40 g)
- Patison (300 g)
- Czosnek (10 g)
Przepis na patisony w zalewie krok po kroku
Patisony umyj i odkrój twarde końcówki. Większe okazy przekrój na mniejsze kawałki, aby łatwo mieściły się do słoików. Włóż do umytych i wyparzonych słoików.
Przygotuj zalewę, do garnka dodaj: 6 szklanek wody, ocet, cukier sól, liść laurowy, kilka ziarenek ziela angielskiego oraz czosnek.
Całość zagotuj i gorącym płynem zalej naszykowane słoiki z patisonami, dokładnie zakręć wieczko i wekuj przez 5 minut.
Gotowe słoiki odwróć wieczkiem w dół i pozostaw do ostygnięcia na ręczniku.
Przechowuj w spiżarce.
-
Zalewa octowa do ryb
-
Zalewa do ogórków konserwowych
-
Zalewa octowa do grzybów
-
Zalewa octowa do śledzia
-
Zalewa na korniszony
-
Ryba w zalewie pomidorowej
-
Marynata do grzybów
-
Ryba w zalewie octowej do słoika
-
Pomidory w zalewie
-
Kanie w zalewie octowej
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Karp w zalewie octowej
-
Sałatka szwedzka z ogórków
-
Ryba opiekana w zalewie octowej
-
Zalewa do papryki konserwowej
-
Pieczarki w occie
-
Dynia w zalewie octowej
-
Ryby smażone w zalewie octowej
-
Dania w zalewie octowej
Więcej informacji na temat patisonów w zalewie
Patisony w zalewie to świetna opcja na naprawdę fantastyczne przetwory do słoików. Patisony w smacznej zalewie octowej są smaczne, ale również ciekawe i naprawdę zdrowe.
Przepis na patisony w zalewie sprawdzą się na zimę, ale nie tylko. Są tak smaczne, że bardzo często znikają jeszcze przed pierwszymi oznakami zimy. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić patisony w zalewie, by były smaczne, a przy okazji niezwykle proste w przygotowaniu, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. W konserwowaniu warzywa niezwykle ważna jest zalewa. Również w przypadku patisonów odgrywa ważną rolę. Zalewa do patisonów zwykle opiera się na wodzie, occie oraz przyprawach. Również w tym przepisie. Znajdziesz tu odpowiednie proporcje, dzięki którym patisony w zalewie octowej będą po prostu najlepsze! Zalewę robi się na bazie octu. Ocet spirytusowy bardzo często wykorzystujemy w naszej kuchni do wielu potraw. Świetnie sprawdza się on jako konserwant do przetworów warzywnych. Warto jednak wiedzieć, że ocet może być dość niekorzystny dla naszego żołądka. Nie powinny go spożywać osoby z wrzodami żołądka. Osoby mające wrażliwy żołądek mogą zamienić ocet spirytusowy na jabłkowy. Ocet jabłkowy jest delikatniejszy. Osoby, które cierpią z powodu wrzodów żołądka, czy choroby refluksowej powinny jednak zupełnie wyeliminować go z diety i ograniczyć marynowane warzywa.
Patisony to warzywa, które nie goszczą często w menu. A szkoda! Są nie tylko bardzo smaczne, ale również zdrowe. Patison jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i mangan. Składniki te chronią organizm przed skutkami stresu oksydacyjnego. Zwierają sole mineralne: głównie potas, wapń, magnez. Patison zawiera sporo błonnika, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz przyspiesza przemianę materii. Co więcej, patison jest szczególnie bogaty w kwas foliowy, który obniża poziom cholesterolu. Tym samym zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób serca. Zawarte w nim składniki poprawiają koloryt i kondycję skóry, wzmacniają wzrok oraz poprawiają odporność. Patisony wykazują właściwości antyoksydacyjne, nawet po obróbce termicznej.
Alergeny w patisonach w zalewie
Lista alergenów dla patisonów w zalewie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na patisony w zalewie
Wartości odżywcze patisonów w zalewie
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(108g)
Węglowodany
(108g)
Tłuszcze
(108g)
Witaminy
(108g)
Składniki mineralne
(108g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.