Marynowanie papryki chili
- Papryczka chili czerwona świeża (1000 g)
- Ocet spirytusowy (500 ml)
- Czosnek (40 g)
Przepis na marynowanie papryki chili krok po kroku
Papryczki umyj i pozbaw ogonków. Ułóż ciasno w słoiku wraz z czosnkiem, liściem laurowym, zielem angielskim i ziarenkiem pieprzu czarnego.
Przygotuj zalewę: ocet zagotuj z 3,5 szklanki wody oraz cukrem do smaku (ok. 1,5 łyżeczki). Gdy zalewa ostygnie, zalej nią słoiki papryki.
Słoiki zakręć i pasteryzuj około 10 min.
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sałatka z selerem naciowym i jajkiem oraz papryką
-
Ogórki z papryką
-
Sałatka szwedzka z papryką
-
Sałatka z buraków i papryki
-
Sałatka wielowarzywna na zimę
-
Sałatka z zielonych pomidorów i papryki
-
Sałatka z cukinii i papryki z kurkumą
-
Cukinia z papryką w zalewie octowej
-
Kolorowa sałatka z ogórków na zimę
-
Sałatka z białej kapusty na zimę do słoików
-
Sałatki z papryką na zimę
Więcej informacji na temat marynowania papryki chili
Marynowanie papryki chili to proces, który można wykonać samodzielnie w domu, by cieszyć się niezwykłym aromatem tych wspaniałych warzyw. Z tym przepisem to łatwe.
Przepis na marynowane papryki chili to idealna opcja do słoików na zimę. Najlepsze papryki to te, które nie są zbyt duże. Dlatego staraj się wybierać mniejsze, by łatwo weszły do słoika. To najlepsza opcja na smaczny dodatek. W dodatku zalewa jest prosta, szybka i niezwykle pyszna. O tym, że zalewa do papryki konserwowej jest bardzo ważna, doskonale wiedzą wszyscy, którzy przygotowują przetwory. Wpływa ona na smak papryki — może nadawać nutę słodyczy lub ostrość. Często wydaje się, że warzywa marynowane nie są zdrowe. Jednak takie warzywa nie tylko są smaczne, ale również nadal bogate w antyoksydanty, błonnik i inne cenne składniki odżywcze. Marynaty to zioła, przyprawy i aromatyczne dodatki, które sprzyjają utrzymaniu zróżnicowanej diety. Dlatego spokojnie możesz je zajadać.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić marynowane papryki chili, by były smaczne, aromatyczne i proste, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Papryczki chili nie są zbyt popularnym dodatkiem do dań w Polsce. Warto to jednak zmienić. Te w zalewie charakteryzują się doskonałym smakiem. Zalewa do ich przygotowania jest niezwykle łatwa w przygotowaniu. To marynata, którą wybiera się również do zwykłej papryki. Papryka chili jest dobrym źródłem witaminy C, co wraz z jej właściwościami rozgrzewającymi, doskonale chroni nas przed infekcjami oraz wspomaga pracę układu odpornościowego. Papryka chili ma wiele właściwości leczniczych: antyrakowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe. Ponadto wspomaga układ krążenia i stymuluje układ pokarmowy. Wiele osób obawia się po nią sięgać ze względu na strach przed chorobami układu pokarmowego. Na szczęście, już dawno obalono mit, jakoby papryczka chili miała wywoływać wrzody żołądka, czy zwiększać stan zapalny. Warto więc przekonać się do jej wspaniałego smaku. Jeśli nie wiesz, jak ją przygotować dobrze jest sięgnąć po sprawdzony przepis, taki jak ten powyżej.
Alergeny w marynowaniu papryki chili
Lista alergenów dla marynowania papryki chili przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na marynowanie papryki chili
Wartości odżywcze marynowania papryki chili
Ta opcja nie jest wskazana dla osób z chorobami układu trawiennego.
Energia i białka
(385g)
Węglowodany
(385g)
Tłuszcze
(385g)
Witaminy
(385g)
Składniki mineralne
(385g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.