Farsz do burrito
- Mięso mielone wieprzowe (150 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Fasola czerwona - 1 mała puszka (80 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (250 g)
- Cebula czerwona - 1/2 sztuki (30 g)
- Pomidory w puszce (250 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na farsz do burrito krok po kroku
Cebulę drobno posiekaj, paprykę pokrój w kostkę, kukurydzę i fasolę odsącz z zalewy.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż mięso.
Dodaj warzywa, dopraw, wymieszaj i duś ok. 10 minut.
Zalej pomidorami i duś kolejne 10 minut.
Dopraw do smaku.
Więcej informacji na temat farszu do burrito
Burrito z mięsno warzywnym farszem to jeden z najbardziej klasycznych przepisów kuchni meksykańskiej. Można przygotować go na wiele sposobów, z różnych składników, dzięki czemu bardzo prosto możesz dopasować go do swoich indywidualnych preferencji i upodobań smakowych. Farsz do burrito świetnie sprawdza się jako danie typu zero waste. Dzięki temu, że możesz wykorzystać do niego różne składniki, możesz spokojnie tych, które akurat zalegają Ci w lodówce, a nie masz na nie innego pomysłu. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić farsz do burrito z mięsem, kukurydzą i z czerwoną fasolą, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis. Farsz to burrito to dla wielu osób najlepszy przepis z wykorzystaniem mięsa mielonego. Dobrze sprawdzi się zarówno mięso drobiowe z kurczaka lub indyka, jak i również wieprzowe, czy wołowe. Oprócz mięsa potrzebne będą również warzywa. Warto wykorzystać czerwoną paprykę, czerwoną cebulę, kukurydzę, pomidory i czerwoną fasolę – z tych składników powstaje naprawdę tradycyjne, pyszne, meksykańskie danie. Oczywiście do farszu możesz dodać też marchewkę, zielony groszek, awokado, czy inne rodzaje fasoli. Wszystko zależy od tego co lubisz i co akurat masz w lodówce. W każdej wersji farsz do burrito będzie smaczny i dobry na każdą okazję. Domowy farsz do burrito to bardzo proste danie, które bez problemu przygotujeszu, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Wystarczy pokroić warzywa, wymieszać z podsmażonym mięsem, pomidorami z puszki lub passatą pomidorową i doprawić. Oto cały przepis na farsz do burrito. Jako przyprawy świetnie sprawdza się mielona papryka słodka i ostra oraz kolendra, jednak nie bój się eksperymentować w kuchni – możesz wykorzystać wszystkie przyprawy, które znasz i lubisz. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać szczegółowy przepis na farsz do burrito, który na pewno zostanie z Tobą na długo i posmakuje całej rodzinie.
Alergeny w farszu do burrito
Lista alergenów dla farszu do burrito przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na farsz do burrito
Wartości odżywcze farszu do burrito
Aby obniżyć kaloryczność i zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych, mięso wieprzowe można zastąpić drobiowym.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.