Burrito z wołowiną
- Tortilla pełnoziarnista - 3 placki (3 g)
- Mięso mielone wołowe (200 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Fasola czerwona - 1 mała puszka (80 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Cebula czerwona - 1/2 sztuki (30 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Pomidory w puszce (250 g)
Przepis na burrito z wołowiną krok po kroku
Paprykę pokrój w kostkę, cebulę drobno posiekaj, kukurydzę i fasolę odsącz z zalewy.
Na patelni rozgrzej oliwę, podsmaż mięso i dopraw.
Dodaj warzywa, wymieszaj i duś ok. 10 minut.
Zalej pomidorami i duś kolejne 10 minut. Dopraw do smaku.
Porcje farszu układaj na plackach tortilli i zawijaj.
Więcej informacji na temat burrito z wołowiną
Meksykańskie burrito z wołowiną i warzywami to pomysł na pyszne, zdrowe, sycące danie na obiad dla całej rodziny. Świetnie smakuje na ciepło, ale śmiało można, zabrać je, też na wynos na przykład do pracy, czy do szkoły. Przepis na burrito z wołowiną jest bardzo prosty, szybki i z pewnością poradzisz sobie z jego przygotowaniem, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić burrito z wołowiną i warzywami, aby było smaczne i dobre na każdą okazję, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Aby przygotować najlepsze burrito z wołowiną po meksykańsku, potrzebne Ci będą placki tortilli, mielona wołowina, ulubione warzywa, sos pomidorowy oraz przyprawy. Najlepiej sprawdzają się produkty typowe dla kuchni meksykańskiej. Spośród warzyw, świetnie pasuje czerwona fasola, kukurydza, czerwona papryka i czerwona cebula, można dodać też awokado. Nie ma tu żadnych ograniczeń, a do farszu możesz dodać wszystkie warzywa, które akurat zalegają Ci w lodówce. Tortille do burrito z wołowiną możesz przygotować samodzielnie, wystarczy do tego woda, mąka, odrobina oleju i soli. Możesz też skorzystać z gotowych tortilli ze sklepu. Dzięki drugiej opcji można zaoszczędzić sporo czasu, warto jednak zwrócić uwagę na skład produktu i wybrać tortillę na mące pełnoziarnistej, bez zbędnych dodatków. Przygotowanie burrito z wołowiną zajmie Ci maksymalnie pół godziny, a jedyne co musisz zrobić to podsmażyć mięso, pokroić warzywa, wymieszać wszystkie składniki farszu i zawijać burrito. To świetne danie dla wszystkich miłośników kuchni meksykańskiej, ale nie tylko. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis na najlepsze burrito z wołowiną, fasolą i kukurydzą, które sprawdzi się na obiad lub kolację dla całej rodziny.
Alergeny w burrito z wołowiną
Lista alergenów dla burrito z wołowiną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
Wartości odżywcze burrito z wołowiną
Najlepiej wybierać tortille na mące pełnoziarnistej, bez dodatku cukru, aby obniżyć indeks glikemiczny i zwiększyć wartość odżywczą posiłku.
Energia i białka
(480g)
Węglowodany
(480g)
Tłuszcze
(480g)
Witaminy
(480g)
Składniki mineralne
(480g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.