Śmietanowiec z bitą śmietaną
- Galaretka - o smaku truskawkowym (75 g)
- Galaretka - o smaku cytrynowym (75 g)
- Galaretka - o smaku kiwi (75 g)
- Galaretka - krystaliczna (75 g)
- Śmietanka kremowa 36% - schłodzona (1000 ml)
Przepis na śmietanowca z bitą śmietaną krok po kroku
Każdą z galaretek (poza krystaliczną) rozpuść w 300 ml wrzącej wody i pozostaw do całkowitego stężenia.
Stężałe galaretki pokrój w kostkę.
Galaretkę krystaliczną rozpuść w szklance wrzątku i pozostaw do przestudzenia (delikatnego stężenia).
Schłodzoną śmietankę ubij na sztywną pianę przy pomocy miksera. Następnie dodaj do niej tężejącą galaretkę krystaliczną i dokładnie wymieszaj.
Do ubitej śmietany dodaj pokrojone galaretki i delikatnie wymieszaj.
Tortownicę wyłóż folią spożywczą, przelej do niej masę śmietanową i wyrównaj ją.
Śmietanowiec odstaw do lodówki na kilka godzin do całkowitego stężenia.
Śmietanowiec podawaj na zimno.
Więcej informacji na temat śmietanowca z bitą śmietaną
Śmietanowiec z bitą śmietaną to doskonały pomysł na pyszne ciasto bez pieczenia. Ciasto śmietanowe świetnie sprawdzi się jako dodatek do kawy lub herbaty. Pyszny śmietanowiec warto przygotować na spotkania rodzinne lub ze znajomymi jako zimny deser. Przepis na śmietanowiec z bitą śmietaną jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania deserów potrzebne będą następujące produkty spożywcze: galaretka krystaliczna, galaretka truskawkowa, galaretka cytrynowa, galaretka o smaku kiwi oraz śmietanka 36%.
A jak zrobić śmietanowiec z bitą śmietaną? Każdą z galaretek (poza krystaliczną) rozpuść w 300 ml wrzącej wody i pozostaw do całkowitego stężenia. Stężałe galaretki pokrój w kostkę. Galaretkę krystaliczną rozpuść w szklance wrzątku i pozostaw do przestudzenia (delikatnego stężenia). Schłodzoną śmietankę ubij na sztywną pianę przy pomocy miksera. Następnie dodaj do niej tężejącą galaretkę krystaliczną i dokładnie wymieszaj. Do ubitej śmietany dodaj pokrojone galaretki i delikatnie wymieszaj. Tortownicę wyłóż folią spożywczą, przelej do niej masę śmietanową i wyrównaj ją. Śmietanowiec odstaw do lodówki na kilka godzin do całkowitego stężenia. Ciasto podawaj na zimno.
Śmietana kremówka to produkt pochodzenia zwierzęcego. Śmietana jest tłuszczem mlecznym, który świetnie nadaje się do przygotowywania z jego pomocą deserów i dań wytrawnych. Bita śmietana najczęściej jest bazą do przygotowania tortów urodzinowych i ciast. Śmietana jest bardzo kaloryczna i zawiera dużą ilość tłuszczu nasyconego.
Podsumowując smaczny śmietanowiec z bitą śmietaną to doskonała propozycja na orzeźwiający dodatek do kawy lub herbaty. Śmietanowiec jest dobry do spożycia dopiero po całkowitym stężeniu masy śmietanowej. Ciasto warto przygotować na święta lub uroczystości rodzinne. Świetnie sprawdzi się jako słodka przekąska w sezonie letnim. Ciasto najlepiej podawać z lodówki bezpośrednio przed spożyciem. Produkty niezbędne do wykonania ciasta dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w śmietanowcu z bitą śmietaną
Lista alergenów dla śmietanowca z bitą śmietaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze śmietanowca z bitą śmietaną
Śmietanowiec z bitą śmietaną to doskonała propozycja na pyszny deser. Śmietanowiec świetnie sprawdzi się jako orzeźwiający dodatek do kawy.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.