Śmietanowiec na zimno
- Galaretka - truskawkowa (77 g)
- Galaretka - cytrynowa (77 g)
- Galaretka - agrestowa (77 g)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (600 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (600 g)
- Cukier (60 g)
- Żelatyna (35 g)
Przepis na śmietanowiec na zimno krok po kroku
Każdą galaretkę roztop w 250 ml gorącej wody, w osobnych miseczkach. Odstaw do stężenia.
Tortownicę zabezpiecz papierem do pieczenia. Ostudzone galaretki pokrój w drobną kostkę.
Jogurt przełóż do miski. Dodaj cukier i wymieszaj dokładnie trzepaczką lub łyżką.
Żelatynę namocz w 10 łyżkach zimnej wody. Gdy napęcznieje, podgrzej, mieszaj, aż się rozpuści.
Dodaj 4 łyżki jogurtu z cukrem i wymieszaj trzepaczką, a następnie dodaj do reszty jogurtu i dokładnie wymieszaj. Pozostaw do momentu, aż jogurt zacznie tężeć.
Śmietanę ubij na sztywno i wmieszaj delikatnie do tężejącego jogurtu. Na końcu wmieszaj kostki galaretek. Masę wyłóż do tortownicy.
Wstaw do lodówki na co najmniej 3 godziny do stężenia.
Więcej informacji na temat śmietanowca na zimno
Śmietanowiec na zimno to niezwykle smaczne ciasto, które można przygotować w kilka chwil bez użycia piekarnika. Pięknie się prezentuje ze względu na kolorowe galaretki.
Przepis na śmietanowiec na zimno to doskonała opcja na deser do kawy. Sprawdzi się na niedzielę, ale również na każde święto. Ciasto robi się bez pieczenia, więc sprawdzi się, nawet jeśli nie masz piekarnika. Powstaje z niego niezwykle miękkie i puszyste ciasto, które będzie idealnym wyborem na wszelkiego rodzaju przyjęcia. W tym przepisie robi się go ze śmietanki, połączonej z jogurtem naturalnym to idealne połączenie, które sprawia, że masa na ciasto wychodzi bardzo spójna i gęsta. To gwarantuje, że całość odpowiednio zastygnie. Wydawać się może, że ciasto ze śmietany, nie będzie zbyt smaczne, jednak nie jest to prawda. Odpowiedni dodatek cukru i galaretek sprawia, że całość nie jest zbyt słodka, a jednocześnie smakuje pysznie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić śmietanowiec, by był pyszny i dobry również dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Ciasto śmietanowe to smaczny sposób na wykorzystanie słodkiej śmietanki w kuchni. Ze względu na dużą liczbę kolorowych galaretek przypomina artystyczny jadalny witraż. Dzięki tak pięknemu i niebanalnemu wyglądowi stanowi wspaniałą ozdobę wszystkich stołów imprezowych. To ciasto, choć prezentuje się niezwykle efektownie, wcale nie jest skomplikowane i nie wymaga pieczenia. To idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie naprawdę proste przepisy, które można odtworzyć w domu w kilka minut. To świetna propozycja dla początkujących kucharzy, którzy chcą zacząć od czegoś prostego, a przy tym naprawdę dekoracyjnego. By wykonać to ciasto nie trzeba nawet posiadać piekarnika, co jest jego dodatkowym atutem. Ciasto robi się z galaretkami, dzięki czemu nie trzeba dbać o dodatkowe dekoracje. Kolorowe galaretki pięknie się prezentują i nadają całości pysznego smaku. Najlepiej wybierać galaretki w różnych kolorach, by całość prezentowała się nawet ciekawiej.
Alergeny w śmietanowcu na zimno
Lista alergenów dla śmietanowca na zimno przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze śmietanowca na zimno
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(153g)
Węglowodany
(153g)
Tłuszcze
(153g)
Składniki mineralne
(153g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.