Frużelina brzoskwiniowa
- Brzoskwinie (całe, świeże) (500 g)
- Cukier - 1,5 łyżki (15 g)
- Mąka ziemniaczana - 1,5 łyżki (15 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na frużelinę brzoskwiniową krok po kroku
W garnku umieść pokrojone owoce.
Wsyp cukier i sok z cytryny.
Podgrzewaj, aż całość się zagotuje.
Odlej ok. 1/3 szklanki soku z garnka i wymieszaj z mąką.
Wlej do garnka i wymieszaj.
Ponownie zagotuj i zdejmij z ognia.
Więcej informacji na temat frużeliny brzoskwiniowej
Domowa frużelina brzoskwiniowa to fantastyczny pomysł na owocowy, słodki dodatek do wielu dań. Idealnie sprawdzi się do ciast, na przykład do tortu, biszkoptów, czy tart, ale również słodkich placków, naleśników, gofrów, owsianek, czy słodkich kanapek. Jednak możliwości jej wykorzystania wcale nie ograniczają się wyłącznie do słodkich potraw. Jeśli lubisz niecodzienne połączenia smakowe, możesz wypróbować ją jako dodatek do pieczonych mięs, na przykład kaczki. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frużelinę z brzoskwiń, która będzie pyszna, idealnie słodka i dobra do większości przygotowywanych do Ciebie dań, koniecznie poznaj nasz sprawdzony przepis – na pewno będzie dla Ciebie świetną, praktyczną wskazówką i dzięki niemu przygotujesz ją w zaledwie kilkanaście minut, a pysznym smakiem będziesz cieszyć się przez długi czas. Do przygotowania frużeliny będą Ci potrzebne oczywiście brzoskwinie – najlepiej te świeże, sezonowe, ale śmiało możesz wykorzystać również mrożone. Dodatkowo potrzebny będzie cukier, skrobia ziemniaczana oraz soku z cytryny, lub limonki. Warto rozważyć zastąpienie cukru ksylitolem – jest on mniej kaloryczny oraz ma niższy indeks glikemiczny, dzięki czemu cała frużelina brzoskwiniowa będzie zdecydowanie zdrowsza. Przepis na frużelinę z brzoskwiń jest banalnie prosty – wystarczy, że w dużym garnku będziesz podgrzewać pokrojone w kostkę brzoskwinie razem z dodatkiem wszystkich pozostałych składników, do uzyskania lekko galaretowatej konsystencji. To wszystko! Frużelina brzoskwiniowa w tak krótkim czasie jest już gotowa do podania i wykorzystania jako dodatek do wielu słodkich dań. Ma idealną konsystencję, słodki smak, przełamany kwaśnym smakiem soku, dzięki czemu nie jest zbyt mdła i z pewnością trafi w Twoje gusta, jeśli lubisz słodkie, owocowe dania.
Alergeny w frużelinie brzoskiwniowej
Lista alergenów dla frużeliny brzoskwiniowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na frużelinę brzoskwiniową
Wartości odżywcze frużeliny brzoskwiniowej
Cukier najlepiej zastąpić ksylitolem, aby obniżyć kaloryczność i indeks glikemiczny.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.