Falafele z piekarnika
- Ciecierzyca konserwowa (400 g)
- Cebula (100 g)
- Mąka pszenna typ 550 (60 g)
- Soda oczyszczona (5 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Natka pietruszki (15 g)
Przepis na falafele z piekarnika krok po kroku
Ciecierzycę odsącz z zalewy i włóż do dużej miski.
Dodaj pokrojoną drobno cebulę, a także wszystkie przyprawy i drobno posiekaną natkę pietruszki.
Zblenduj na gładką masę.
Do masy dodaj sodę i mąkę, wymieszaj masę dokładnie ręką.
Z masy uformuj małe kotleciki.
Wyłóż je na blachę zabezpieczoną papierem do pieczenia.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 25 minut.
Więcej informacji na temat falafeli z piekarnika
Falafele z piekarnika to doskonała opcja na naprawdę smaczny posiłek, który przypadnie do gustu fanom kuchni roślinnej. Są smaczne, a przy tym naprawdę chrupiące.
Przepis na falafele z piekarnika to doskonała opcja na obiad. Są pyszne, a przy tym dobre dla zdrowia. Te smaczne klopsiki pieczone możesz zjadać solo lub z dodatkami. W ciągu kilku minut możesz stworzyć naprawdę pyszny dodatek, który pasuje do wielu dań, a także może stanowić świetną bazę obiadu czy kolacji. Ten przepis na falafel jest niesamowicie łatwy i poradzi z nim sobie nawet początkujący kucharz. Nie potrzeba do niego żadnych specjalnych zdolności i wszystko można przygotować w mniej niż pół godziny. To idealny sposób na posiłek dla tych, którzy lubią kotlety, jednak szukają zdrowszej, roślinnej wersji. Te kotlety robi się z cieciorki z puszki, dzięki czemu całość robi się szybciej i jest mniej skomplikowane. Kotlety można też zrobić z suchych warzyw, jednak wtedy należy je namaczać przez całą noc, by były odpowiednie miękkie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić falafele z piekarnika, by były dobre i chrupiące, to jesteś w dobrym miejscu. Z tego przepisu dowiesz się jak upiec falafele i jaka temperatura pieczenia powinna być dla nich najlepsza. To w pełni wegańska opcja dla wszystkich na diecie roślinnej, którzy kochają klopsy. Idealnie nadają się do zjedzenia z sosem, w bułce czy jako dodatek do sałatek. To idealny pomysł na przeniesienie odrobiny orientu wprost do swojej kuchni. Te kotlety z ciecierzycy zaskakują orientalnym smakiem i miłą fakturą. To wszystko zasługa doboru odpowiednich przypraw. Świetnie z ciecierzycą komponuje się natka pietruszki i kmin, które są bardzo charakterystyczne w kuchni bliskowschodniej. Ten falafel, choć domowy, smakuje znacznie lepiej niż te gotowe, dostępne w sklepach, czy nawet te z restauracji. Plusem jest również to, że można sobie samemu regulować ilość przypraw, dlatego są indywidualnie dostosowane do preferencji. To idealny i bardzo prosty przepis, który będzie wspaniałą opcją dla tych, którzy lubią eksperymentować w kuchni i poszukiwać nowych smaków.
Alergeny w falafelach z piekarnika
Lista alergenów dla falafeli z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze falafeli z piekarnika
To opcja, która dostarcza sporo białka i błonnika, będzie świetną alternatywą dla mięsa.
Energia i białka
(149g)
Węglowodany
(149g)
Tłuszcze
(149g)
Witaminy
(149g)
Składniki mineralne
(149g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.