Przepis na surówkę z białej rzodkwi z jabłkiem krok po kroku

Składniki dla 5 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz
To będzie niezbędne
tarka, miska

Rzodkiew i jabłka obierz ze skórki i umyj.

Obrane składniki zetrzyj na tarce jarzynowej o grubych oczkach.

Do jabłka i rzodkiewki dodaj jogurt naturalny, cukier i przyprawy.

Składniki dokładnie wymieszaj.

Gotową surówkę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu jako dodatek do obiadu.

Surówka z białej rzodkwi z jabłkiem udekorowana natką pietruszki podana na białym talerzu.
Surówka z białej rzodkwi z jabłkiem
Koszt przygotowania dania
2.18 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
67 kcal
Liczba alergenów w daniu
dane niepełne
40

Surówka z białej rzodkwi z jabłkiem - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o surówce z białej rzodkwi z jabłkiem

Szybka surówka z białej rzodkwi z jabłkiem to doskonały pomysł na smaczny dodatek do obiadu. Surówka pasuje do większości dań obiadowych. Świetnie sprawdzi się także jako dodatek do potraw z grilla. Smaczna surówka z białej rzodkwi z dodatkiem jabłka doskonale komponować będzie się z mięsami, rybami, a także daniami warzywnymi. Przepis na surówkę z białej rzodkwi z jabłkiem jest bardzo prosty, dlatego nie potrzeba dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania surówki potrzebne będą następujące produkty spożywcze: biała rzodkiew, jabłka, jogurt naturalny, cukier, sól oraz pieprz.

Jak zrobić surówkę z białej rzodkwi z jabłkiem? Rzodkiew i jabłka obierz ze skórki i umyj. Obrane składniki zetrzyj na tarce jarzynowej o grubych oczkach. Do jabłka i rzodkiewki dodaj jogurt naturalny, cukier i przyprawy. Składniki dokładnie wymieszaj. Gotową surówkę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu jako dodatek do obiadu.

Jabłka to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, które spożywane w odpowiedniej ilości korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Są przede wszystkim źródłem witaminy C, witaminy A, witaminy K, potasu, wapnia, fosforu, żelaza oraz magnezu. Jabłka posiadają niski indeks glikemiczny, który wynosi 38, dlatego mogą być włączone do diety osób chorujących na cukrzycę. Dodatkowo jabłka są stosunkowo niskokaloryczne, dlatego chętnie włączone są do diety osób odchudzających się. Jabłka są również doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, który chroni przed zaparciami oraz chorobami jelit.

Podsumowując zdrowa surówka z białej rzodkwi z dodatkiem jabłek to idealny dodatek do dań obiadowych oraz dań z grilla. Osoby na diecie redukcyjnej bez obawy mogą sięgać po nasz przepis, ponieważ dobra surówka jest stosunkowo niskokaloryczna i zawiera spore ilości składników mineralnych oraz witamin, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Pyszna surówka z białej rzodkwi składa się z produktów spożywczych, które są przystępne cenowo.

Wartości odżywcze surówki z białej rzodkwi z jabłkiem

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny surówki z białej rzodkwi z jabłkiem 40
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w surówce z białej rzodkwi z jabłkiem

Lista alergenów dla surówki z białej rzodkwi z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Jogurt naturalny 2%

W przepisie na surówkę z białej rzodkwi z jabłkiem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • biała rzodkiew
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania surówki z białej rzodkwi z jabłkiem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Jabłko
300 g
2 małe sztuki
0.50
Za 180,0 g
Liczba opakowań 2
0.83
Za 300 g
Biała rzodkiew
500 g
Jogurt naturalny 2%
150 g
1.30
Za 150,0 g
Liczba opakowań 1
1.30
Za 150 g
Cukier
20 g
2 płaskie łyżki stołowe
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.05
Za 20 g
Jak oceniasz przepis na surówkę z białej rzodkwi z jabłkiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób