Grzaniec bezalkoholowy
- Herbata czarna napar bez cukru - 2 szklanki (500 ml)
- Herbata malinowa, napar bez cukru (300 ml)
- Pomarańcza - 1 duża sztuka (300 g)
- Imbir korzeń (50 g)
- Miód (100 g)
Przepis na grzaniec bezalkoholowy krok po kroku
Do garnka wlej wodę i zagotuj, umieść w niej torebki z herbatą i poczekaj, aż się zaparzą.
Pomarańcz pokrój w plastry.
Wyjmij torebki z herbatą.
Dodaj goździki i laskę cynamonu.
Gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut.
Dodaj świeży imbir pokrojony w plastry i gotuj jeszcze 2 minuty.
Do kubków włóż plastry pomarańczy i dodaj przecedzony płyn.
Gdy herbata nieco przestygnie, dodaj po łyżeczce miodu do każdego kubka.
Więcej informacji na temat grzańca bezalkoholowego
Grzaniec bezalkoholowy to doskonała propozycja na rozgrzewający napój. Możesz go wykorzystać w chłodne dni aby się rozgrzać. Grzaniec sprawdzi się także idealnie jako remedium na przeziębienie. Przepis na grzańca bezalkoholowego jest prosty, dlatego nie musisz mieć doświadczenia kulinarnego aby go przygotować. Do zrobienia napoju potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: herbata czarna, herbata malinowa, pomarańcza, imbir świeży, goździki, laska cynamonu, miód.
Jak zrobić grzańca bezalkoholowego? Do garnka wlej wodę i zagotuj umieść w niej torebki z herbatą i poczekaj, aż się zaparzą. Pomarańcz pokrój w plastry. Wyjmij torebki z herbatą. Dodaj goździki i laskę cynamonu. Gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut. Dodaj świeży imbir pokrojony w plastry i gotuj jeszcze 2 minuty. Do kubków włóż plastry pomarańczy i dodaj przecedzony płyn. Gdy herbata nieco przestygnie, dodaj po łyżeczce miodu do każdego kubka.
Bulwy imbiru dodanego do herbaty są źródłem olejków eterycznych posiadających właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Imbir jest także źródłem witamin z grupy B, mających korzystny wpływ na metabolizm całego organizmu. Imbir doskonale rozgrzewa i łagodzi przeziębienia. Ma także właściwości rozrzedzające krew dlatego nie można go spożywać bezpośrednio przed zabiegami operacyjnymi. Przyprawy korzenne mają silne właściwości bakteriobójcze i rozgrzewające. Mają pozytywny wpływ na nasz organizm, dlatego powinny być jak najczęściej wprowadzane do naszej diety. Pomarańcza jest dobrym źródłem witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników oraz wspomaga organizm w walce z przeziębieniem.
Podsumowując pomysł na rozgrzewający napój świetnie sprawdzi się na zimę. podczas chłodnych wieczorów świetnie rozgrzewa i zapobiega przeziębieniu. Jeśli lubisz posmak wina możesz je dolać do herbaty, napój pozostanie bezalkoholowy jeśli dodasz wino na początku przygotowywania, gdyż pod wpływem ciepła wyparuje. Grzaniec bez alkoholu możesz także zabrać na spacer w zimowy dzień, pozwoli on się bardzo szybko rozgrzać.
Alergeny w grzańcem bezalkoholowym
Lista alergenów dla grzańca bezalkoholowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na grzaniec bezalkoholowy
Wartości odżywcze grzańca bezalkoholowego
Grzaniec bezalkoholowy to doskonała propozycja na rozgrzewający napój. Przyprawy korzenne mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Możesz zamienić miód na ksylitol, grzaniec będzie miał niższy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
-
pomarańcze,
imbir,
miód,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.