Przepis na pina coladę bez alkoholu krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
blender, pojemnik blendera

Ananasa obierz i pokrój w kostkę.

Wszystkie składniki przełóż do blendera i zmiksuj na jednolitą masę.

pina colada
pina colada bez alkoholu
Koszt przygotowania dania
3.45 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
217 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
40

Pina colada bez alkoholu - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o pina coladzie bez alkoholu

Pina colada to jeden z najpopularniejszych drinków, którego rześki, orzeźwiający, lekko owocowy, kokosowy smak kojarzy się głównie z wakacjami. Jest bardzo prosty w przygotowaniu, dlatego nie trzeba udawać się do restauracji czy drink-barów, aby go skosztować. Bez większych problemów można przygotować go samodzielnie w domu, z produktów które są obecnie łatwo dostępne w większości sklepów. Pina colada bez alkoholu to świetny pomysł na soft wersję tego drinka, idealną dla dzieci, kobiet w ciąży oraz wszystkich, którzy nie piją alkoholu. Biorąc pod uwagę fakt, że nadmierne spożycie alkoholu jest bardzo dużym problemem zdrowotnym i społecznym, zdecydowanie warto wiedzieć jak zrobić bezalkoholową pina coladę i móc cieszyć się jej smakiem bez żadnego większego uszczerbku na zdrowiu. To dobry i smaczny pomysł na drink bezalkoholowy z ananasem idealny na imprezę w gronie przyjaciół i/lub rodziny. Jednocześnie przepis pina coladę bez alkoholu jest bardzo prosty i szybki, dlatego nie musisz mieć żadnego większego doświadczenia barmańskiego. Aby przygotować ten koktajl potrzebne Ci będą mleczko kokosowe, kawałki ananasa kostki lodu. W tradycyjnej wersji z alkoholem, składnikiem jest również biały rum. Proporcje poszczególnych składników możesz dowolnie modyfikować w zależności od tego, czy wolisz delikatniejszy, czy bardziej intensywny smak. Koniecznie wypróbuj nasz dobry przepis na pina coladę bez alkoholu, który jest pyszny i świetnie sprawdzi się na imprezę.

Wartości odżywcze pina colady bez alkoholu

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(340g)
Energia (kalorie)
63.82 kcal
217.00 kcal
Białko
1.17 g
3.98 g

Węglowodany w pina coladzie bez alkoholu

Na 100g
Na porcję
(340g)
Węglowodany
13.34 g
45.34 g
Węglowodany przyswajalne
12.48 g
42.44 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.85 g
2.90 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(340g)
Tłuszcz
1.10 g
3.74 g
Tłuszcze nasycone
0.73 g
2.48 g
Tłuszcze nienasycone
0.37 g
1.26 g
Tłuszcze jednonasycone
0.29 g
0.98 g
Tłuszcze wielonasycone
0.08 g
0.28 g
Cholesterol
3.24 mg
11.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny pina colady bez alkoholu 40
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w pina coladzie bez alkoholu

Lista alergenów dla pina colady bez alkoholu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pina coladę bez alkoholu

Cena przygotowania pina colady bez alkoholu

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Ananas
200 g
10.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
2.00
Za 200 g
Mleczko kokosowe
100 ml
5.00
Za 400.0 ml
Liczba opakowań 1
1.25
Za 100 ml
Lód
40 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.20
Za 40 g
Koszt składników
20.00
Jak oceniasz przepis na pina coladę bez alkoholu
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób