Drinki bezalkoholowe

drinki bez alkoholu
drinki bezalkoholowe

Drinki bezalkoholowe są niezbędne na każdej imprezie, tak aby podać napoje również osobom, które nie piją alkoholu, jak na przykład kierowcy czy kobiety w ciąży. Przepisy na napoje bezalkoholowe potrzebne są również na imprezę dla dzieci. Robimy je podobnie jak drinki alkoholowe i wykorzystujemy podobne przepisy. Podstawowymi składnikami są: soki i syropy owocowe, kruszony lód, cukier, owoce i woda gazowana czy napoje gazowane. Napoje na imprezę dla dorosłych czy dla dzieci muszą być ładnie podane, kolorowe i pięknie udekorowane.

Drinki bezalkoholowe - przepisy

Często zadawane pytania

Drinki bezalkoholowe - zbiór pomysłów na wyjątkowe drinki bez alkoholu

Na imprezie wszyscy muszą się dobrze bawić, także osoby, które nie piją alkoholu. Jak w takim razie przygotować pyszne, kolorowe drinki dla ciężarnych kobiet, kierowców czy osób niepijących? Jak zrobić pyszne i zdrowe napoje na imprezę dla dzieci? Przepisy na drinki bezalkoholowe robi się podobnie jak drinki z alkoholem. Ważne, żeby były nie tylko smaczne, lecz także cieszyły oko kolorami i ciekawymi dekoracjami. Przedstawiamy ciekawe przepisy na drinki bezalkoholowe na imprezę i doradzamy jak je zrobić i udekorować.

Jak tworzyć dobre drinki bez alkoholu

Drinki upowszechniły się w XIX wieku jako mieszanka różnych napojów alkoholowych lub napój sporządzony z alkoholu rozcieńczonego sokiem owocowym lub wodą. Szybko pojawiła się moda na serwowanie w barach i na imprezach kolorowych napojów na bazie alkoholu. Moda ta sprawiła, że zaczęto tworzyć również przepisy na drinki bezalkoholowe, na przykład koktajle mleczne.

Dlaczego warto znać dobre przepisy na kolorowe drinki bezalkoholowe? Na każdej imprezie mogą znaleźć się osoby niepijące, kobiety w ciąży, lub kierowcy. Im właśnie podamy kolorowe i pyszne drinki bezalkoholowe, które powinny nie tylko świetnie smakować, lecz także pięknie wyglądać. W dobrym tonie jest, aby na przyjęciu znalazły się zarówno drinki z alkoholem, jak i drinki bezalkoholowe.

Aby przygotować pyszne, atrakcyjne drinki bezalkoholowe potrzebne będą podobne składniki jak do drinków z alkoholem. Potrzebujemy:

 • shaker,
 • kostki lodu lub kruszony lód,
 • owoce,
 • cukier,
 • woda gazowana,
 • tonik,
 • napoje gazowane jak 7up, Mirinda, Cola czy inne,
 • soki i syropy owocowe,
 • piękne, atrakcyjne szklanki.

Dobre drinki bezalkoholowe robimy podobnie jak napoje z alkoholem. Cała sztuka tkwi w tym, aby tak połączyć składniki, aby uzyskać napój smaczny i ładnie prezentujący się w szklance. Pomysłów na kombinacje smakowe i kolorystyczne jest bez liku. Ważna jest również dekoracja, tak aby napój piękne wyglądał. Dlatego też stosuje się kruszony lód, kawałki owoców czy cukier.

Przepisy na proste, kolorowe drinki bezalkoholowe na imprezę

Pyszne i proste drinki bezalkoholowe na imprezę dla dorosłych

Co ciekawe, proste i pyszne drinki bezalkoholowe dla dorosłych robimy podobnie jak drinki alkoholowe. Wykorzystujemy podobne przepisy, zaś drinkom nadajemy podobne nazwy, jak bezalkoholowy mojito, czy tequila sunrise.

Bezalkoholowy mojito robimy na bazie wody gazowanej. Do szklanki wrzucamy kawałki limonki, liście świeżej mięty oraz kruszony lód. Całość słodzimy cukrem. Świetny smak uzyskamy dodając napój gazowany, na przykład Sprite.

Ciekawe efekty smakowe i kolorystyczne dostarcza grenadina, czyli syrop z granatu. Jest ona gęsta i ciężka, dzięki czemu opada na dno. Dolewając soku ananasowego lub pomarańczowego uzyskujemy ciekawy efekt kolorystyczny. Całość uzupełniam kostkami lodu.

Na imprezie niemniej ważna jest dekoracja. Brzeg szklanki moczymy w wodzie, a następnie w cukrze uzyskując ciekawy efekt lodu. Dodajemy kolorową słomkę. Barwę i smak uzupełniają również kawałki owoców zatopione w napoju lub zatknięte na brzegu szklanki.

Kolorowe i zdrowe drinki dla dzieci

Może się wydawać, że podawanie dzieciom napojów, które noszą nazwę drinków i wyglądają jak drinki dla dorosłych, nie jest dobrym pomysłem. Czy to nie spowoduje złych nawyków? Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić dla dzieci zdrowe, owocowe napoje podane w ładnych szklankach i ładnie udekorowane.

W drinkach dla dzieci rezygnujemy oczywiście z alkoholu. Likiery można zastąpić syropami owocowymi. Napoje dla dzieci powinny być zdrowe, czyli lepiej także zrezygnować z cukru i gotowych napojów, lecz nastawić się na owoce i soki owocowe.

Fajne efekty kolorystyczne uzyskamy wlewając syropy, jak grenadina, syrop malinowy lub bezalkoholowy blue curacao, które opadają na dno. Jeśli dopełnimy szklankę sokiem owocowym w innym kolorze, powstanie piękny dwukolorowy napój. Dzieci lubią kolory i dekoracje, dlatego warto wrzucić do napoju kawałki owoców, dodać kolorową słomkę i zrobić cukrową obwódkę na brzegu szklanki.

Załóż konto
 • zapisywać ulubione przepisy
 • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
 • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto