Pinacolada bezalkoholowa

Opublikowano: 25.09.2021 r., 16:21 | Autor: Patrycja Czerwiak
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Pinacolada bezalkoholowa podana w wysokiej szklance z ananasem.
Pinacolada bezalkoholowa
Pinacolada bezalkoholowa to napój, który nawet bez dodatku rumu smakuje niesamowicie i na pewno świetnie sprawdzi się na wszystkich imprezach. Jest bardzo słodki.
Przygotowanie 10 min
192 kcal
Kcal w porcji
370 g
Wielkość porcji
56
Indeks glikemiczny
Przepis wegański
Składniki dla 1 porcji
  • Ananas (150 g)
  • Mleczko kokosowe (100 ml)
  • Lód - 3 kostki (120 g)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
blender, szklanka

Przepis na pinacoladę bezalkoholową krok po kroku

W blenderze umieść lód, mleczko i pokrojonego w kostkę ananasa. Całość zblenduj.

Płyn przelej do szklanki.

Jak oceniasz przepis na pinacoladę bezalkoholową
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 90,6% osób

Więcej informacji na temat pinacolady bezalkoholowej

Pinacolada bezalkoholowa to napój, który stanowi lekką modyfikację tradycyjnego przepisu, dzięki czemu jest odpowiedni nawet dla dzieci. Ze względu na drobne zmiany całość jest znacznie zdrowsza i lżejsza, a smakuje równie wybornie. Dzięki dużemu udziałowi mleczka kokosowego drink jest tak słodki, że nie trzeba do niego dodawać żadnych słodzików. Idealnie sprawdzi się nawet dla osób z insulinoopornością, gdyż choć słodki zawiera sporo białka i tłuszczu, które obniżają ładunek glikemiczny całości.

Przepis na bezalkoholową pinacoladę jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzą sobie z nim nawet osoby początkujące. W tej opcji nie potrzeba szejkera barmańskiego, całą pracę wykonuje blender, które wszystko dokładnie miesza i rozdrabnia, tworząc wspaniałą kompozycję smakową.

Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić bezalkoholową pinacoladę, ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę, gdyż jest niebywale łatwy. To sprawia, że można całość zrobić w ekspresowym czasie z kilku składników, które z łatwością można dostać w każdym sklepie. Ten drink robi się z ananasem, najlepiej wybrać do tego celu świeży owoc. Jednak w przypadku braku można wykorzystać także opcję mrożoną. W tej opcji nie trzeba do całości dodawać lodu, gdyż wtedy koktajl może być zbyt zimny. Mrożony ananas ma takie same składniki odżywcze, więc nie trzeba się obawiać, że wybierając go koktajl straci na wartości.

Ten napój bez alkoholu zyskuje na wartości. Bez dodatku rumu całość zamienia się w zdrowy koktajl, który może pojawiać się w diecie często. To ze względu na dużą zawartość owoców. Ananas jest niezwykle zdrowy. To wspaniałe źródło manganu, żelaza i miedzi, pierwiastków niezwykle ważnych do utrzymania zdrowia. Dodatkowo zawiera również bromelainę, która jest enzymem wspomagającym trawienie białek, a także wykazującym właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. W takim wydaniu pinacolada jest naprawdę pyszna, a przy tym dobra dla zdrowia. Sprawdzi się również dla dzieci, które pokochają ją za niezwykle słodki smak. To dobry wybór na imprezę.

Alergeny w pinacoladzie bezalkoholowej

Lista alergenów dla pinacolady bezalkoholowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pinacoladę bezalkoholową

Wartości odżywcze pinacolady bezalkoholowej

na 100g gotowej potrawy

To zdrowy koktajl, który dostarcza bromelainy, enzymu poprawiającego trawienie.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(370g)
Energia (kcal)
51.89
192.00
Białko (g)
1.00
3.71

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(370g)
Węglowodany (g)
10.48
38.78
Węglowodany przyswajalne (g)
9.89
36.58
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.59
2.20

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(370g)
Tłuszcz (g)
0.99
3.68
Tłuszcze nasycone (g)
0.66
2.43
Tłuszcze nienasycone (g)
0.34
1.25
Tłuszcze jednonasycone (g)
0.26
0.98
Tłuszcze wielonasycone (g)
0.07
0.27
Cholesterol (mg)
2.97
11.00
Szacunkowy indeks glikemiczny pinacolady bezalkoholowej 56
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania pinacolady bezalkoholowej

Koszt składników
20.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Ananas
150 g
10.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.50
Za 150 g
Mleczko kokosowe
100 ml
5.00
Za 400,0 ml
Liczba opakowań 1
1.25
Za 100 ml
Lód
120 g
3 kostki
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.60
Za 120 g
Koszt składników
20.00