Frużelina
- Wiśnie mrożone (500 g)
- Cukier puder (30 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (10 g)
Przepis na frużelinę krok po kroku
Wiśnie wrzuć do rondelka i duś przez 5 minut.
Dodaj cukier i przyprawy korzenne.
Skrobię wymieszaj z 50 ml ciepłej wody i dodaj do wiśni.
Całość zagotuj i wystudź.
Więcej informacji na temat frużeliny
Frużelina to doskonały dodatek do deserów. Przygotowuje się ją podobnie jak konfiturę. W tej opcji jest jednak nieco zdrowsza, gdyż zawiera mniejszy dodatek cukru, niż te tradycyjne. Idealnie sprawdzi się do gofrów, lodów, a nawet ciast. Jest uniwersalna, a ma wspaniały smak. Choć w przepisie robi się ja z wiśni, w taki sam sposób można przygotować ją z innych owoców, świetnie sprawdzi się również malinowa, czy truskawkowa.
Przepis na frużelinę, będzie doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników słodkości w owocowym wydaniu. To doskonała opcja, by podkręcić nieco swoje desery, wcale nie czyniąc ich mniej zdrowymi, wręcz przeciwnie, dodając do nich więcej owoców. Owoce w tej frużelinie są niesamowicie słodkie i miękkie. W niektórych przepisach można spotkać się z blendowaniem ich przed obróbką, jednak długotrwałe smażenie sprawia, że owoce rozpadają się, więc nie jest to konieczne. Większe kawałki owoców lepiej smakują, dlatego dobrze jest zostawić je w takiej formie. To naprawdę idealny dodatek do wszystkich naleśników i placuszków, który sprawia, że nawet najnudniejsze danie staje się przepyszne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frużelinę, by była smaczna, a przy okazji prosta i całkowicie domowa, to ten sprawdzony przepis będzie idealną inspiracją. Wychodzi z niego gęsta i smaczna konfitura, pełna wspaniałych owoców. Frużelinę można robić z wiśni mrożonych, które zdecydowanie łatwiej zdobyć. Mrożone owoce są również tańsze i dostępne cały rok, dlatego przy ich pomocy można przygotowywać konfiturę, kiedy tylko ma się ochotę. Wiśnie mrożone można dostać w każdym większym supermarkecie. Choć może się wydawać, że mrożone owoce będą znacznie mniej wartościowe od świeżych, jednak nie jest to prawda. Mrożenie nie jest obróbką, która pozbawia produktów znacznych wartości, dlatego spokojnie można używać tak przygotowanych owoców do przyrządzenia konfitury.
To przepis na wspaniały i bardzo ciekawy dodatek do deserów. To najlepsza frużelina, jaką można przygotować, bije na głowę również te dostępne w nadmorskich kurortach. Jest pyszna, a przy okazji dobra nawet dla początkujących.
Alergeny w frużelinie
Lista alergenów dla frużeliny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na frużelinę
Wartości odżywcze frużeliny
Ten dodatek zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(540g)
Węglowodany
(540g)
Tłuszcze
(540g)
Witaminy
(540g)
Składniki mineralne
(540g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.