Ciecierzyca w pomidorach
- Ciecierzyca konserwowa (500 g)
- Pomidor (400 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Cebula (100 g)
Przepis na ciecierzycę w pomidorach krok po kroku
Na dużej patelni rozgrzej olej. Dodaj posiekaną cebulę i smaż około 3 minut.
Zmniejsz ogień i smaż, aż cebula się zrumieni, około 7 minut.
Dodaj pomidory i duś całość na średnim ogniu około 6 minut.
Dodaj ciecierzycę i 1 szklankę wody. Duś całość na wolnym ogniu przez około 8 minut.
Dopraw ciecierzycę do smaku.
Więcej informacji na temat ciecierzycy w pomidorach
Ciecierzyca w pomidorach to jedno z tych dań, do których nikogo nie trzeba zachęcać. Jest naprawdę smaczne, a przy okazji pełne błonnika i białka, syci na długo.
Przepis na ciecierzycę w pomidorach to łatwa i szybka opcja na obiad. Przypomina nieco fasolkę po bretońsku, jednak zamiast fasoli sięga się po ciecierzycę. Cieciorka jest równie smaczna i odżywcza, więc dobrze używać jej w swojej kuchni na co dzień. Wiele osób rezygnuje z jej przygotowywania ze względu na dość długi proces gotowania strączków. Nie musisz jednak gotować ich od podstaw. Wystarczy, że sięgniesz po ciecierzycę z puszki. Do jego przygotowania nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności czy asortymentu kuchennego, wystarczy tylko duży garnek. To danie jest bardzo lekkie, sprawdzi się jako pyszny obiad czy pełnowartościowa kolacja. To danie świetnie sprawdza się na obiad dla całej rodziny. Jest to potrawa jednogarnkowa, w dodatku naprawdę nieskomplikowana.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciecierzycę w pomidorach, by była smaczna i aromatyczna, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest tak prosty, że poradzi sobie z nim również początkująca osoba. Sos robi się na bazie pomidorów, które doskonale pasują do warzyw. Są też napakowane po brzegi antyoksydantami, a więc warto, by gościły w naszej diecie na co dzień. Ten przepis pozwala to osiągnąć w prosty sposób. To pomysł na najszybszy obiad. W kilka chwil stworzyć niezwykle odżywczy posiłek, który dostarczy Ci odpowiedniej porcji białka, błonnika i innych dobrych dla zdrowia związków. Odpowiedzialna jest za obniżenie ciśnienia krwi oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia anemii i niedokrwistości. Cieciorka zawiera potas oraz witaminy C i B6 - z których wszystkie wspierają zdrowie serca. Ciecierzyca poprawia wygląd skóry i przeciwdziała zmęczeniu. Ponadto jest też uważana za afrodyzjak. Ciecierzyca jest bogata w żelazo, pierwiastek, który niezbędny jest do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w ciele człowieka. Na jego niedobory narażone są głównie osoby na diecie roślinnej, dlatego w ich przypadku dobrze jest skorzystać z tego wspaniałego pomysłu na naprawdę smaczny posiłek.
Alergeny w ciecierzycy w pomidorach
Lista alergenów dla ciecierzycy w pomidorach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ciecierzycę w pomidorach
Wartości odżywcze ciecierzycy w pomidorach
To opcja zdrowa, która zawiera sporo białka i błonnika.
Energia i białka
(258g)
Węglowodany
(258g)
Tłuszcze
(258g)
Witaminy
(258g)
Składniki mineralne
(258g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.