Buraczki z fetą
- Burak (420 g)
- Ser Feta (100 g)
- Orzechy włoskie (30 g)
- Oliwa z oliwek (40 ml)
- Miód (10 g)
- Ocet balsamiczny (7 ml)
Przepis na buraczki z fetą krok po kroku
Buraki ugotuj z odrobiną soli do miękkości (około godzinę). Ostudź, obierz i zetrzyj na tarce o dużych oczkach.
Ser feta rozkrusz w rękach i posyp nim buraczki.
Orzechy włoskie podpraż na suchej patelni. Posyp nimi sałatkę.
W miseczce zmieszaj oliwę, ocet i miód. Dodaj sól, pieprz.
Sosem polej przystawkę.
Więcej informacji na temat buraczków z fetą
Buraczki z fetą to doskonała przekąska, która zasmakuje wszystkim miłośnikom prostych warzywnych dań. Są niezwykle smaczne, łatwe w przygotowaniu i zdrowe.
Przepis na buraczki z fetą to pomysł na ciekawe wykorzystanie buraków. Ta zdrowa przystawka na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto uwielbia te słodkie warzywa. Buraczki podane z serem typu feta, komponują się doskonale. Najlepiej w tym przepisie sprawdzają się gotowane buraki. Możesz wykorzystać te, dostępne w sklepach. Idealnie nadają się do tej przekąski, a do tego podkreśla cały smak dania. Za wszystko odpowiada połączenie słodkich buraków, słonego sera i ostrego pieprzu. Ciężko przejść obok tej przystawki obojętnie. To zapewne najlepsza i najszybsza warzywna sałatka, o cudownym smaku i wspaniałym, niebanalnym sposobie podania. Idealnie nadaje się na wykwintne przyjęcia, czy imprezy rodzinne. Wygląda bardzo elegancko i dekoracyjnie. Jest bardzo niskokaloryczna, dlatego będą nią zachwycone osoby na diecie redukcyjnej. Ta przystawka pozwala na włączenie do swojego zdrowego menu dania jak z prawdziwej, drogiej restauracji.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić buraczki z fetą, by były szybkie, smaczne i dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Głównym składnikiem tej przekąski są buraki. To warzywa o niezwykle ciekawym smaku. Jednak należy odpowiednio z nimi postępować i dobrze je łączyć, by ten smak właściwie podkreślić. Burak lubi towarzystwo soku z cytryny, ale również słonej fety. Buraki, choć tak ciekawe w polskiej kuchni zwykle lądują tylko w barszczu. Warto to jednak zmienić, gdyż to warzywa z dużym potencjałem. Warto sięgać po nie często i eksperymentować w kuchni. W dodatku buraki to warzywa, które są niezwykle zdrowe. Burak wpływa pozytywnie na działanie układu krwionośnego, mięśniowego oraz na poprawę pamięci. Buraki są niskokaloryczne, dlatego warto uwzględnić je w codziennej diecie. Te niedrogie i popularne warzywa dostarczają niezbędnych witamin. Zawierają mnóstwo potasu, trochę fosforu, sodu i żelaza oraz witaminy A, B1, B2, PP i E.
Alergeny w buraczkach z fetą
Lista alergenów dla buraczków z fetą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze buraczków z fetą
To opcja, która zawiera sporo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(152g)
Węglowodany
(152g)
Tłuszcze
(152g)
Witaminy
(152g)
Składniki mineralne
(152g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.