Dodaj ten owoc do kawy zamiast mleka - korzyści dostrzeżesz po niedługim czasie

Kawa zaparzona w filiżance
Dodaj ją do kawy, a po kilku dniach poczujesz różnicę, fot. dimakp
ikona podziel się
Opublikowano: 02.03.2024 r., 7:00 | Autor: Magda Panek
Kawa - sypana, rozpuszczalna czy z ekspresu? Z mlekiem czy czarna? Jeśli z mlekiem, to jakim - krowim czy napojem roślinnym? Ile osób, tyle upodobań co do picia kawy. A jeśli powiem ci, że zamiast mleka do kawy możesz dodać plaster cytryny? Czy mocno się zdziwisz? Właśnie ten plaster cytryny może korzystanie wpływać na funkcjonowanie twojego organizmu. Koniecznie wypróbuj ten sposób i daj znać, czy czujesz różnicę.

Jakie właściwości ma kawa z cytryną?

W kuchni na pewno znajdziesz kawę i cytrynę - jeśli nie, to koniecznie biegnij do sklepu! Oba te produkty posiadają wiele cennych właściwości zdrowotnych. Warto przetestować przepis chociażby dla samego eksperymentowania w kuchni. A nóż posmakuje ci ta kombinacja.

Z cytryną najczęściej kojarzona jest herbata, dlatego możesz się zdziwić na tę propozycję. Cytryna to skarbnica witaminy C, która korzystanie wpływa na nasz układ odpornościowy, wspomaga walkę z infekcjami oraz zmniejsza ryzyko zachorowania. Dodatkowo znajdziemy w niej witaminy z grupy B, witaminę E, sód, magnez czy żelazo. Flawonoidy zawarte w soku z cytryny to silne przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.

Kawa, wbrew powszechnej opinii o wypłukiwaniu magnezu z organizmu, powiada wiele dobroczynnych właściwości. Zawiera ona wiele związków biologicznie aktywnych, które mają działanie przeciwnowotworowe, zmniejszające ryzyko raka wątroby, prostaty czy piersi. Spożywanie kawy może również przyczynić się do mniejszego ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2, choroby Alzheimera czy Parkinsona.

Obok zaparzonej w filiżance kawy znajdują kawałki cytryny
Kawa z cytryną - remedium na ból głowy, fot. Alongkorn

Co wspomaga picie kawy z cytryną?

W ostatnim czasie kawa z cytryną zyskała na popularności. Trend spożywania tego połączenia pojawił się w mediach społecznościowych jako środek podczas odchudzania. Pamiętaj jednak, że picie kawy z cytryną nie ma udowodnionych medycznych właściwości. Warto jednak wypróbować je w swojej codziennej diecie, ponieważ stanowi ciekawy sposób na przyjmowanie jednocześnie dwóch wartościowych produktów.

Kawa z cytryną podczas walki z bólami głowy czy migreną może okazać się zbawienna. Jednak uważaj z tym połączeniem podczas stosowania leków na ból głowy. Może okazać się, że kofeina zawarta w kawie potęguje lub osłabia ich działanie. Dodatkowo u niektórych osób kofeina może wyzwalać ból głowy - warto mieć to na uwadze, pierwszy raz stosując ten napar w celu łagodzenia dolegliwości bólowych.

Jak przygotować kawę z cytryną?

Przepis na ten napar jest bardzo prosty, dlatego bez obawy przygotujesz go bez większego doświadczenia kulinarnego. Kawa z cytryną ma specyficzny smak, dlatego możesz dosłodzić ją cukrem lub jego zamiennikami. Pyszny napój możesz podać również jako dodatek do słodkiego deseru.

Źródła:

  1. https://www.coffeedesk.pl/blog/espresso-romano/
  2. https://smakosze.pl/dodaj-do-kawy-ten-owoc-korzysci-sa-wrecz-nie-do-opisania-pb-md-130224
  3. https://zywienie.medonet.pl/produkty-spozywcze/napoje/dodaj-cytryne-do-codziennej-kawy-i-zobacz-co-sie-moze-stac/40bwzd4
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto