Jak działa ekspres kapsułkowy?

Aktualnie w internecie znajdziesz wiele ekspresów kapsułkowych, które różnią się rozmiarami oraz funkcjami. Wspólnym mianownikiem pozostaje dla nich jednak możliwość wytwarzania wysokiego ciśnienia, często na poziomie około 15-19 barów, co gwarantuje przygotowywanie aromatycznej, czarnej kawy z aksamitną cremą. Wystarczy włożyć wybraną przez siebie kapsułkę do ekspresu, nacisnąć przycisk – i po chwili kawa będzie gotowa! Do wyboru pozostają zarówno minimalistyczne modele ekspresów przygotowujące kawę czarną, jak i ekspresy z możliwością spieniania mleka. W przypadku ekspresów Nescafé® Dolce Gusto® cappuccino, latte i inne kawy białe przyrządzisz dzięki specjalnym podwójnym kapsułkom.

Zalety kawy w kapsułkach

  • Idealne proporcje – każda kapsułka odpowiada jednej porcji kawy. Zawiera odpowiednią ilość równomiernie zmielonych ziaren, które szczelnie zamknięto. Dzięki czemu masz pewność, że za każdym razem smak kawy będzie idealny. Nie musisz zajmować się samodzielnym mieleniem i dozowaniem kawy.
  • Automatyczne działanie – ekspres kapsułkowy dozuje optymalną ilość wody, podgrzewa ją i wytwarza wysokie ciśnienie, by uzyskać idealny, aromatyczny napar z ziaren. Ty jedynie umieszczasz w nim kapsułkę i naciskasz przycisk – nie musisz znać się na serwowaniu kawy!
  • Szeroki wybór kaw do wypróbowania – możesz zaopatrzyć się zapas wielu smaków do wypróbowania i każdego dnia delektować się zupełnie innymi wariantami smakowymi. Częstuj gości ich ulubionymi specjałami!
Kawa w kapsułkach zalety
Zalety kawy w kapsułkach

Kawa w kapsułkach? Przetestuj nowości Segafredo

Czy wiesz, że marka Segafredo Zanetti słynąca z wyśmienitych ziaren dla domu i gastronomii produkuje również kawy w kapsułkach, których możesz używać we własnym ekspresie kapsułkowym? To zbalansowane mieszanki z wyselekcjonowanych, średnio lub ciemno palonych ziaren. Łączą aromaty kakao, orzechów, przypraw oraz suszonych owoców, które doskonale wybrzmiewają w czarnej kawie, a także świetnie łączą się z mleczną pianką. Co więcej, to kapsułki kompatybilne z najpopularniejszymi ekspresami kapsułkowymi Nespresso® i Nescafé® Dolce Gusto®. Dzięki nim masz możliwość przetestowania jeszcze szerszego wachlarza wyśmienitych kaw o odmiennych walorach smakowych, nie ograniczając się wyłącznie do oryginalnych kapsułek swojego ekspresu. Sprawdź między innymi blendy:

  • Odpowiednie dla przygotowywania tradycyjnych, włoskich specjałów (między innymi espresso), takie jak Segafredo Espresso Casa czy Segafredo Intermezzo.
  • O zrównoważonej kompozycji smakowej z atrakcyjnymi nutami kakao i orzechów, na przykład Segafredo Crema Ricca oraz Segafredo Massimo.

Możesz również wypróbować kawy w kapsułkach single origin, które bazują na ziarnach z poszczególnych rejonów świata. Przenieś się w najdalsze, egzotyczne zakątki dzięki:

  • Segafredo Le Origini Brasile – kawie z Brazylii, którą charakteryzuje przyjemna, miodowa słodycz.
  • Segafredo Le Origini Peru – arabice uprawianej na peruwiańskich wyżynach, w której wyczuwalne są smaki czekolady i karmelu.
  • Segafredo Le Origini Costa Rica – kawie z Kostaryki, która charakteryzuje się zbalansowaną, owocową kompozycją smakową.

Jeszcze więcej propozycji kaw w kapsułkach o różnym poziomie intensywności znajdziesz w internetowym sklepie Segafredo. Masz możliwość zakupu zestawów po 50, 100 lub nawet 200 kapsułek, także zestawów degustacyjnych, które zawierają różne rodzaje kawy.

ikona podziel się Przekaż dalej