Udziec z indyka w rękawie
- Udziec z indyka (700 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Sok z cytryny (15 ml)
- Miód (10 g)
- Musztarda (50 g)
- Czosnek (10 g)
Przepis na udziec z indyka w rękawie krok po kroku
Do miseczki wlej olej, miód, sok z cytryny i musztardę. Dodaj 1 łyżeczkę papryki, 1 łyżeczkę ziół prowansalskich, szczyptę soli, dwie szczypty pieprzu i 1/2 łyżeczki kminku. Dodaj orane ząbki czosnku, przeciśnięte przez praskę. Całość dokładnie wymieszaj łyżką.
Mięso opłucz i dokładnie wetrzyj w nie mieszankę przypraw. Mięso zawiń w folię spożywczą i schowaj do lodówki na co najmniej pół godziny, ale najlepiej na 3 godziny.
Mięso przełóż do rękawa i włóż do naczynia żaroodpornego.
Całość i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 75 minut.
Więcej informacji na temat udźca z indyka w rękawie
Udziec z indyka w rękawie to doskonała opcja na naprawdę smaczne danie. Jest proste w przygotowaniu, a przy tym niezwykle aromatyczne i bardzo zdrowe.
Przepis na udziec z indyka w rękawie to doskonały pomysł na pyszny posiłek. Dowiesz się z niego jak upiec indyka w piekarniku, by był delikatny i nieprzesuszony. Udziec z indyka jest wspaniały pomysłem na uroczysty obiad. To dlatego, że jest mięsem niezwykle odżywczym, a przy tym lekkim i pięknie się prezentującym. Jego wykonanie nie zajmuje zbyt dużo czasu, choć pieczenie jest dość długie. Mięso jest niezwykle delikatne i świetnie komponuje się z ziemniakami z wody, a także kaszą czy kluskami. By całość była zdrowa i zbilansowana warto dodać do niego również surówkę.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić udziec z indyka w rękawie, by był soczysty, a przy tym naprawdę dobry, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Będzie dobrym wyborem na obiad, czy kolację. Pieczenie w rękawie należy do jednych z najlepszych i najbezpieczniejszych dla zdrowia sposobów obróbki termicznej. Zwłaszcza ze względu na brak dodatku tłuszczu. Mięso jest naprawdę smaczne, a przy okazji niezwykle delikatne. Do jego stworzenia używa się również naprawdę sporo przypraw, dzięki czemu jest bardzo aromatyczne, nawet bez smażenia. W przypadku pieczenia w rękawie nie powstaje aromatyczna skórka na powierzchni mięsa. Jednak choć jest ona smaczna, to nie ma zbyt pozytywnego działania na zdrowie. W tej wersji całość jest tak delikatna, że spokojnie sprawdzi się nawet na diecie lekkostrawnej. By stworzyć na bazie tego mięsa w pełni zbilansowany obiad wystarczy tylko połączyć je ze źródłem węglowodanów złożonych i świeżymi warzywami. By przygotować najlepszy udziec dobrze jest dość długo marynować mięso, dzięki temu będzie miało wspaniały smak. Mięso potrzebuje co najmniej 3 godziny, by przejść wszystkimi przyprawami. Można jednak spokojnie zostawić je w marynacie na dłużej. Najlepiej przygotować mięso dzień wcześniej i pozostawić je w lodówce na całą noc. Pieczenie zajmuje jednak sporo czasu, ale nie warto go skracać, gdyż dzięki temu mięso jest naprawdę miękkie i soczyste. Ten przepis pokaże ci jak upiec udziec z indyka, by był naprawdę zachwycający.
Alergeny w udźcu z indyka w rękawie
Lista alergenów dla udźca z indyka w rękawie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze udźca z indyka w rękawie
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo białka, więc może gościć w diecie często. Warto połączyć ją z dodatkiem świeżych warzyw.
Energia i białka
(211g)
Węglowodany
(211g)
Tłuszcze
(211g)
Witaminy
(211g)
Składniki mineralne
(211g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.