Idealne przepisy na imprezę urodzinową dla dzieci

Zdrowe przekąski na dziecięcej imprezie
Podczas przyjęć dla dzieci warto podawać im zdrowe i smaczne przekąski, fot. Robert Kneschke
ikona podziel się
Opublikowano: 17.05.2024 r., 19:02 | Autor: Ewa Cierpiał
Planowanie urodzinowego przyjęcia dla dzieci może stanowić nie lada wyzwanie - zwłaszcza gdy chodzi o przygotowanie odpowiednich przekąsek i deserów, które zaspokoją zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Każde dziecko pragnie, aby jego urodziny były wyjątkowe, a jedzenie jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów udanej imprezy. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zorganizować prawdziwe święto smaku dla maluchów, które będzie zarówno smaczne, jak i zdrowe? Oto kilka propozycji przepisów, które na pewno zadowolą małych łasuchów i będą jednocześnie zdrową alternatywą dla tradycyjnych słodyczy. Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak krok po kroku przygotować takie przysmaki jak bubble tea, domowy tort, chipsy z piekarnika, muffinki z masłem orzechowym, domowe żelki, chrupiące gofry czy szyszkę z preparowanego ryżu. Jedno jest pewne – zdrowe jedzenie dla dzieci na urodziny nie musi być nudne!

Bubble tea

Magda Panek dzieli się swoim przepisem na kuszącą i oryginalną bubble tea. Do przygotowania tego wyjątkowego napoju potrzeba niewiele składników, a efekt potrafi zaskoczyć i zachwycić każdego. Bubble tea, czyli herbata z perłami tapioki, jest napojem prosto z Tajwanu, który zyskał popularność na całym świecie, przede wszystkim za sprawą swojego niepowtarzalnego smaku i urozmaiconej tekstury.

Składniki do przygotowania tego przepisu to między innymi tapioka w granulkach, bezcukrowy napar z herbaty malinowej, mleko skondensowane, sok z cytryny, miód, żelki, oraz syrop malinowy. Poniżej znajdują się dokładne wskazówki, jak przygotować ten smakowity napój.

Bubble tea to nie tylko przepyszny, słodki napój, ale również zabawa dla twojego języka - dodatek żelków i kulki tapioki to prawdziwa eksplozja smaku, które zadowolą każde podniebienie! To idealny napój na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi, imprezę w stylu DIY, albo po prostu jako zasłużony deser po długim dniu.

Przygotowanie bubble tea nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy kuchenka, garnek i szklanki. Cały proces jest prosty i niezwykle satysfakcjonujący, a ostateczny efekt z pewnością przekroczy oczekiwania.

Tort dla dzieci

Czy kiedykolwiek marzyłaś o stworzeniu dla swojego dziecka tortu, który zadowoli zarówno jego podniebienie, jak i oko? Przepis na tort dla dzieci, przygotowany przez Magdę Panek, może być idealnym rozwiązaniem. Poniższy przepis jest nie tylko smaczny, ale również atrakcyjny wizualnie - dzięki pięknym owocom i kolorowej dekoracji.

Do stworzenia tego wspaniałego tortu użyjemy składników takich jak jajka, cukier, mąka pszenna i ziemniaczana, proszek do pieczenia jak również smakowite dodatki takie jak czekolada biała, śmietanka kremowa, ser mascarpone, maliny i borówki. Ponadto, do dekoracji użyjemy posypki cukrowej oraz listków świeżej mięty.

Podczas przygotowania tortu, konieczne będzie posiadanie podstawowego sprzętu kuchennego, takiego jak piekarnik, mikser czy tortownica. Właściwe przygotowanie biszkoptu i kremu jest kluczowe dla ostatecznego smaku tortu.

Tort jest idealny na urodziny lub inne okazje. Krojąc go na kawałków idealne dla dzieci, może stać się również pysznym deserem na każdej domowej imprezie. Zrób swojemu dziecku miłą niespodziankę i zaskocz wszystkich wyglądem tortu oraz jego wyjątkowym smakiem.

Tort dla dzieci

Tort dla dzieci to doskonała propozycja na smaczne ciasto urodzinowe. Koniecznie wypróbuj naszego przepisu, jeśli twoje dziecko będzie miało urodziny w najbliższym czasie.
W skrócie
Czas przygotowania
30 min
Poziom
trudności
łatwy
Ilość porcji
w przepisie
10
Wielkość
jednej porcji
260 g
Tort dziecka z malinami

Lista składników do przygotowania tortu dla dzieci

  • Jajko 7 szt.
  • Cukier 200 g (1 szklanka)
  • Mąka pszenna typ 750 150 g (1 niepełna szklanka)
  • Mąka ziemniaczana 50 g
  • posypka cukrowa (pałeczki) 100 g
  • Czekolada biała 200 g
  • Śmietanka kremowa 30% 500 g
  • mascarpone 500 g
  • Cola 150 ml
  • Maliny 200 g
  • borówka amerykańska 200 g

Przygotowanie tortu dla dzieci krok po kroku

Jajka wyciągnij z lodówki i ogrzej je (możesz włożyć je do ciepłej wody).

Dno tortownicy wyłóż papierem do pieczenia, zapnij obręcz tortownicy pozostawiając papier również na zewnętrznej stronie tortownicy.

Piekarnik nagrzej do 170 stopni C.

Oddziel żółtka od białek. Uważaj przy tym, aby nie przebić żółtka.

Białka ubijaj za pomocą miksera przez około 2 minuty. Gdy będą już sztywne dodawaj pop jednej łyżce cukru, cały czas ubijając masę. Po dodaniu całego cukru ubijaj masę białkową jeszcze przez około 3 minuty.

Następnie do masy białkowej dodaj po jednym żółtku ciągle ubijając masę (każde kolejne żółtko dodaj dopiero gdy poprzednie dobrze ubije się z białkami).

Mąkę tortową i ziemniaczaną przesiej do miski razem z połową łyżeczki proszku do pieczenia.

Mąkę dodaj w 3 partiach do masy białkowej mieszając masę za każdym razem na najniższych obrotach miksera.

Cisto przelej do wcześniej przygotowanej tortownicy. Ciasto wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz je przez około 35 minut lub do suchego patyczka.

Gdy ciasto będzie już upieczone wyjmij tortownicę z piekarnika i energicznie odstaw ją na blat. Ciasto pozostawić do całkowitego wystygnięcia i w tym czasie przygotować krem czekoladowy.

Białą czekoladę połam na mniejsze kawałki, włóż ją do miski i roztop w kąpieli wodnej (miseczkę ułóż nad gorącą wodą i czekaj aż czekolada się rozpuści, od czasu do czasu mieszając).

Następnie do roztopionej czekolady wlewaj stopniowo śmietankę cały czas mieszając masę łyżką. Masę wstaw ostudź i wstaw do lodówki, powinna być bardzo zimna.

Masę czekoladową wyjmij z lodówki i ubij razem ze schłodzonym serkiem mascarpone na puszystą masę.

Ostudzony biszkopt pokrój na 3 blaty. Następnie ułóż jedne z nich na paterze. Skrop go 5 łyżkami stołowymi napoju gazowanego w celu nasączenia. Na wierzch połóż oczyszczone maliny (kilka z nich pozostaw dno dekoracji). Na malinach rozsmaruj 1/3 część kremu czekoladowego.

Na wierzch połóż drugi blat, nasącz go kolejnymi 5 łyżkami napoju, ułóż oczyszczone borówki (część z nich pozostaw do dekoracji), rozsmaruj 1/3 kremu czekoladowego.

Na wierzch połóż ostatni blat biszkoptowy. Nasącz go pozostałą częścią napoju. Cały tort łącznie z bokami posmaruj pozostałym kremem. Całość kremu udekoruj posypką.

Na wierzch ciasta połóż pozostawione maliny i borówki oraz udekoruj ciasto listkami mięty.

Ciasto wstaw na kilka godzin do lodówki.

Chipsy z piekarnika

Chipsy z piekarnika to smakowity pomysł na przekąskę, który łączy w sobie korzyści zdrowego podejścia do gotowania i przyjemność jedzenia. Kulinarna propozycja autorstwa Patrycji Czerwiak umożliwi wykonanie tej z pozoru prostej potrawy w innowacyjny sposób. Czym różnią się one od tradycyjnych? Przede wszystkim składnikami i niską zawartością tłuszczu.

Przepis na chipsy z piekarnika zawiera składniki łatwo dostępne w każdej kuchni: ziemniaki, oliwę z oliwek i sól. Do przyprawienie można użyć soli, pieprzu i słodkiej papryki. Właśnie ta prostota składników czyni przepis idealnym rozwiązaniem na szybką przekąskę.

Przygotowanie chipsów z piekarnika nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy podstawowy piekarnik, duża miska, papier do pieczenia oraz mandolina do warzyw. Sam proces przygotowania jest nieskomplikowany. Ziemniaki dokładnie wyszoruj ciepłą wodą, zetrzyj na mandolinie na cienkie plasterki, następnie przełóż do miski, polej oliwą, posyp przyprawami i dokładnie wymieszaj. Gotowe ziemniaki rozłóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz do zarumienienia. Na koniec, wystarczy odczekać, aż ziemniaki ostygną.

Chipsy z piekarnika to zdrowa alternatywa dla tradycyjnych przekąsek. Dzięki temu przepisowi odkryjesz nowy wymiar kulinarnych doznań, bez obaw o niezdrową zawartość tłuszczu.

Muffinki z masłem orzechowym

Przybywa kolejna smakowita chwila! Tym razem mamy dla was przepis na niesamowite muffinki, które wręcz rozpływają się w ustach. To dzieło Patrycji Czerwiak, która podzieliła się swoim sekretem na tę radosną, słodką wariację. Zastrzegamy, że to danie jest dość sycące – ale równie niesamowicie satysfakcjonujące.

Składniki są proste, ale kluczowy jest jeden, który daje tym słodkościom ich niezapomniany smak. Tak, chodzi o masło z orzechów ziemnych! Wyjątkowość tych muffinek, łączy w sobie miękkość budyniu z intensywnym smakiem masła orzechowego i słodkością cukru. A najlepszą częścią jest to, że do przygotowania będziemy potrzebować tylko prostych składników, takich jak mąka pszenna typ 500, cukier, masło z orzechów arachidowych, budyń w proszku, proszek do pieczenia, jajka i olej rzepakowy.

Wykonanie przepisu jest równie proste, jak jego składniki. W dużej misce wymieszaj mąkę, cukier, proszek budyniowy i proszek do pieczenia. Następnie dodaj szklankę wody, jajka i olej. Następnie dodaj masło orzechowe i dokładnie rozmieszaj. Wypełnij foremki na muffinki ciastem i piecz w piekarniku przez 15 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza. A skoro mowa o sprzęcie kuchennym, to przyda nam się piekarnik, mikser, papilotki do muffinek i duża miska.

Te muffinki są prawdziwym hitem – nie tylko dla miłośników orzechów. Smacznego!

Domowe żelki

Żelki to miękkie, żelatynowe słodkości, które z pewnością każdy zna i kojarzy z dzieciństwem. Bez względu na wiek, kuszą intensywnym smakiem owoców i idealnie gładką konsystencją. Dzięki przepisowi Patrycji Czerwiak, możemy przygotować domowe żelki, które będą nie tylko smaczne, ale także zdrowsze niż te kupione w sklepie.

Patrycja w swoim przepisie proponuje połączenie smaku wiśni, pomarańczy i cytryny, tworząc idealne, owocowe szaleństwo. Zastosowanie soku wiśniowego, pomarańczowego i cytrynowego, a nie sztucznych aromatów, sprawia że żelki smakują prawdziwie i intensywnie. Przygotowanie ich nie jest trudne, aczkolwiek wymaga odrobiny cierpliwości.

Domowe żelki wymagają użycia takiego sprzętu jak: miska oraz forma silikonowa. To ostatnie jest podstawowym narzędziem, które wpływa na kształt naszych żelek. Formy silikonowe można znaleźć w różnych kształtach, od prostych kształtów geometrycznych, po bardziej skomplikowane i zabawne, takie jak zwierzęta czy postacie z bajek.

Sprawdź cały przepis i przygotuj te pyszne, domowe żelki pełne naturalnych smaków i aromatów!

Chrupiące gofry

Zapraszamy do odkrycia sekretu chrupiących gofrów, jednej z najsmaczniejszych propozycji na słodki podwieczorek. Prezentowany przepis pochodzi od Patrycji Czerwiak, która z pasji do gotowania stworzyła recepturę na idealne kulinarne rozkosze.

Historia gofrów sięga Europy Średniowiecznej, gdzie były początkowo sprzedawane jako hostie kościelne. Wynalezienie gofrów, jakie znamy dziś, przypisuje się jednak Belgom. To prawdziwe dzieło sztuki kulinarnej, które charakteryzuje delikatność, chrupkość i wykwintny smak, sprawia, że są ukochanym deserem na całym świecie. Przygotowanie gofrów nie jest skomplikowane i wymaga kilku prostych składników: mąki, mleka, jajek, cukru, cukru wanilinowego i proszku do pieczenia.

Do wykonania przepisu niezbędne są duża miska, rózga i gofrownica. Wszystko zaczyna się od dodania mleka, oleju i jajka do miski, przesiania mąki i proszku do pieczenia. Następnie dodaje się cukier i cukier wanilinowy. Kolejnym krokiem jest wymieszanie składników, a potem rozgrzanie gofrownicy i wlewanie małymi porcjami ciasta. Gofry podpiekamy przez 4 minuty.

Bez względu na porę dnia, pyszne gofry zawsze będą dobrą propozycją na deser. Czy to na słodki podwieczorek, czy na weekendowe śniadanie!

Szyszka z ryżu preparowanego

Najchętniej zagłębiamy się w kulinarnych dobrodziejstwach, które są nie tylko smaczne, ale także niesamowicie efektywne. Przykładem takiego przepisu jest propozycja Magdy Panek - szyszki z ryżu preparowanego. To wyjątkowe połączenie składników i prezentacyjna forma potrawy sprawiają, że te słodkości zasługują na uwagę.

Podstawą przepisu są m.in. ryż biały preparowany, masa krówkowa, czekolada mleczna i kakao, które nadaje potrawie intensywnego, czekoladowego smaku. Składniki te są powszechnie dostępne i cenowo przystępne, co sprawia, że przepis jest prosty i szybki do wykonania.

Jednym z kluczy do sukcesu w przygotowaniu szyszek z ryżu jest odpowiednie sprzęt - potrzebujemy kuchenki, papieru do pieczenia oraz rondla.

Przygotowanie polega na delikatnym podgrzewaniu czekolady i masy krówkowej w garnku. Następnie dodajemy kakao i ryż. Z masy formujemy szyszki i umieszczamy je na papierze do pieczenia. Po schłodzeniu w lodówce przechowujemy je w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni.

Wyjątkowość tej potrawy leży w jej walorach smakowych, konsystencji oraz niecodziennej formie. Szyszki z ryżu preparowanego to świetna propozycja dla każdego, nie tylko dla wielbicieli słodkości.

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto