Gin fizz
- Gin (60 ml)
- Woda gazowana - pół szklanki (120 ml)
- Lód (40 g)
- Syrop cukrowy (30 ml)
- Sok z cytryny (40 ml)
Przepis na gin fizz krok po kroku
Wszystkie składniki oprócz wody umieść w shakerze i wymieszaj dokładnie.
Przelej do wysokiej szklanki.
Dopełnij wodą gazowaną.
Więcej informacji na temat gin fizz
Drink gin fizz to sprawdzony przepis na domowy napój na bazie ginu i soku z cytryny. Sprawdzony przepis na gin fizz jest bardzo prosty do przygotowania, nie musisz mieć więc dużego doświadczenia barmańskiego. Do zrobienia drinka będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: gin, sok z cytryny lub sok z limonki, kostki lodu, syrop cukrowy oraz woda gazowana.
Jak zrobić drinka gin fizz? Wszystkie składniki oprócz wody gazowanej umieść w shakerze i wstrząśnij aby składniki się połączyły. Przelej do wysokiej szklanki i uzupełnij wodą gazowaną.
Gin zwany inaczej jałowcówką trunek zawierający 35-40% alkoholu. Niegdyś gin produkowany był jako alkohol dla najbiedniejszych, stosowany jako aperitif, gdyż jego gorzki smak pobudza apetyt. Gin jest alkoholem bardzo starym jego produkcja sięga XVI wieku. Gin pija się najczęściej z dodatkami, które niwelują jego gorzki smak. Gin powstaje z wysokoprocentowego alkoholu zbożowego, różnego rodzaju ziół oraz jałowca, który dzięki regulacji prawnej musi być dodany do zacieru. Wyróżniamy kilka rodzajów ginu między innymi English Dry London Gin należy do najsłynniejszych i najbardziej wytrawnych rodzajów trunku. Plymouth Gin w przeciwieństwie do poprzednika jest nieco bardziej owocowy, ma czystszy i pełniejszy smak. American dry gin ma mniejszą zawartość alkoholu a także ma słabszy aromat, idealnie nadaje się do drinków.
Cytryna jest owocem tropikalnym pochodzącym z Azji Jest ona źródłem witaminy C, która jest silnym środkiem antyoksydacyjnym. Chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. Cytryny są także źródłem błonnika regulującego pracę naszych jelit oraz kwasów owocowych, którym cytryna zawdzięcza swój kwaśny smak. Kwaśny smak cytryny wpływa korzystnie na produkcję kwasów żółciowych, dlatego warto je dodawać do potraw gdyż poprawiają trawienie.
Podsumowując pomysł na drinka z ginem to doskonały orzeźwiający napój na imprezę ze znajomymi. Podać możesz go także jako aperitif dzięki gorzkiemu smakowi ginu, który wspomaga apetyt.
Alergeny w gin fizz
Lista alergenów dla gin fizz przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gin fizz
Wartości odżywcze gin fizz
Koktajle alkoholowe zawierają dużą ilość kalorii, jeśli jesteś na diecie redukcyjnej staraj się nie spożywać alkoholu. Alkohol obciąża naszą wątrobę. Ma także negatywny wpływ na resztę naszego ciała.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.