Z czym pić gin?

Gin poprzez cierpki oraz wyrazisty smak najczęściej podawany jest w formie koktajli, oraz drinków. Najbardziej popularny jest gin z tonikiem. Drink ten jest gorzkawy, dlatego, jeśli wolisz słodsze smaki, możesz podać gin z dodatkiem soków owocowych (np. pomarańczowym, żurawinowym, ananasowym czy sokiem z czarnej porzeczki). Na bazie ginu przygotujesz również drinki z likierem owocowym oraz słodkim winem musującym. Ginu nie łącz z alkoholami o wysokiej zawartości alkoholu (np. z wódką, whisky czy brandy). Różowy gin warto podać z dodatkiem sprite, Schweppes Citrus lub z mirindą.

Zobacz pytania podobne do z czym pić gin?

To może wydać Ci się interesujące

Z czym pić gin? Co jeszcze warto wiedzieć?

Gin to napój alkoholowy, który produkowany jest z dodatkiem jagód jałowca pospolitego. Ma delikatnie cierpki oraz gorzki smak, dlatego warto podać go z innymi napojami. W dalszej części dowiesz się, z czym się pije oraz jak podawać gin. Gin to alkohol, który często wykorzystywany jest do przygotowania drinków. Zawiera około 35-50% alkoholu. W Polsce najbardziej znany jest gin lubuski. Do głównych rodzajów ginu możemy natomiast zaliczyć: London Gry Gin, Old Tom Gin, Plymouth Gin, Navy Strength Gin oraz Genever.

A więc z czym pić gin i z czym łączyć go, aby dobrze smakował? Gin poprzez cierpki oraz wyrazisty smak najczęściej podawany jest w formie koktajli, oraz drinków. Najbardziej popularny jest gin z tonikiem. Drink ten jest gorzkawy, dlatego, jeśli wolisz słodsze smaki, możesz podać gin z dodatkiem soków owocowych (np. pomarańczowym, żurawinowym, ananasowym czy sokiem z czarnej porzeczki). Na bazie ginu przygotujesz również drinki z likierem owocowym oraz słodkim winem musującym. Ginu nie łącz z alkoholami o wysokiej zawartości alkoholu (np. z wódką, whisky czy brandy). Różowy gin warto podać z dodatkiem sprite, Schweppes Citrus lub z mirindą.

Najbardziej znany jest gin z tonikiem - to bardzo popularny drink, który przygotowywany jest z ginu oraz toniku w proporcji od 1:1 do 1:3. Podaje się go z dużą ilością lodu. Gin z tonikiem często dekorowany jest plastrem cytryny lub limonki. Serwowany jest w wysokich szklankach i zalicza się do drinków z grupy highball cocktails. Jest to napój bardzo orzeźwiający oraz chłodzący.

Na bazie ginu przygotujesz również pyszne drinki, do których możemy zaliczyć:

- drink Hendrick’s Gin Buck - czyli bardzo orzeźwiający drink z dodatkiem piwa imbirowego. Świetnie sprawdzi się jako orzeźwiający napój na letnie wieczory. Do przygotowania drinka potrzebujesz 50 ml Hendrick’s gin, 15 ml soku z cytryny, 2-3 krople Angostury Bitters oraz piwo imbirowe. Drink ozdobisz plasterkami ogórka.

- drink Ramos Gin Fizz - do jego przygotowania potrzebujesz 50-60 ml ginu, 15 ml soku z cytryny, 15 ml soku z limonki, 1 białko jaja kurzego, 30 ml śmietanki 30% lub 36%, 2 łyżeczki drobnego cukru, odrobinę wody z kwiatów pomarańczy oraz wodę gazowaną do dopełnienia drinka.

- drink Negroni, który jest bardzo prosty w przygotowaniu, jednak wymaga dokładnego doboru wysokiej jakości produktów. Do jego zrobienia potrzebujesz 30 ml ginu, 30 ml Campari oraz 30 ml słodkiego wermutu. Drink podaje się z dużą ilością lodu i można udekorować go skórką z pomarańczy.

Podsumowując: wiesz już jakie koktajle alkoholowe możesz przygotować na bazie ginu. Gin najlepiej smakuje z dodatkiem słodkich napojów, ponieważ sam alkohol jest dość gorzki. Drinki z ginem warto podać podczas imprez rodzinnych lub ze znajomymi. Najbardziej znany jest gin z tonikiem - jednak jest on dość gorzki, dlatego nie każdemu będzie pasował. Drinki możesz udekorować świeżymi owocami, które dodatkowo wzbogacą koktajl w walory wizualne. Drinki na mazie ginu warto podać z dużą ilością lodu w wysokich szklankach. Ginu nie łącz z mocnymi alkoholami.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto