Gibson drink
- Gin (180 ml)
- Wytrawny wermut - mały kieliszek (30 ml)
- Lód (200 g)
Przepis na gibson drink krok po kroku
Kieliszki schłodź w zamrażarce.
W shakerze umieść kostki lodu, dodaj gin i wytrawy wermut, wstrząśnij.
Przecedź przez sito do kieliszka koktajlowego.
Drinka możesz udekorować marynowaną cebulką nabitą na wykałaczkę.
Więcej informacji na temat gibson drinka
Gibson drink to bardzo wytrawy drink na bazie ginu. Pochodzenie drinka nie jest do końca znane, najprawdopodobniej powstał on w XIX wieku w jednym z nowojorskich barów. Podaje się go z dekoracją w postaci marynowanych małych cebulek. Przepis na drinka gibson jest bardzo łatwy, jest jednym z tych drinków od których możesz zacząć swoją przygodę barmańską. Do wykonania drinka potrzebujesz następujące składniki: gin, wytrawny wermut, kostki lodu, małe marynowane cebulki, wykałaczka. Drink podaje się w kieliszku koktajlowym.
Jak zrobić drinka gibson? Kieliszki schłodź w zamrażarce. W shakerze umieść kostki lodu, dodaj gin i wytrawy wermut, wstrząśnij. Przecedź przez sito do kieliszka koktajlowego. Udekoruj marynowaną cebulką nabitą na wykałaczkę.
Gin zwany inaczej jałowcówką trunek zawierający 35-40% alkoholu. Niegdyś gin produkowany był jako alkohol dla najbiedniejszych, stosowany jako aperitif, gdyż jego gorzki smak pobudza apetyt. Gin jest alkoholem bardzo starym jego produkcja sięga XVI wieku. Gin pija się najczęściej z dodatkami, które niwelują jego gorzki smak. Gin powstaje z wysokoprocentowego alkoholu zbożowego, różnego rodzaju ziół oraz jałowca, który dzięki regulacji prawnej musi być dodany do zacieru. Wyróżniamy kilka rodzajów ginu między innymi English Dry London Gin należy do najsłynniejszych i najbardziej wytrawnych rodzajów trunku. Plymouth Gin w przeciwieństwie do poprzednika jest nieco bardziej owocowy, ma czystszy i pełniejszy smak. American dry gin ma mniejszą zawartość alkoholu a także ma słabszy aromat, idealnie nadaje się do drinków.
Podsumowując szybki do przygotowania drink świetnie sprawdzi się na domówkę. Alkoholowy drink na imprezę możesz także przygotować na co dzień. Alkoholu powinny unikać osoby z chorobami wątroby oraz żołądka. Drink nie jest przeznaczony dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia, osoby niepełnoletnie nie mogą spożywać alkoholu z uwagi na rozwijający się układ nerwowy. Spożywanie alkoholu jest także bezwzględnie zakazane dla kobiet w ciąży. Proporcje możesz dowolnie modyfikować w zależności czy wolisz mocniejszy czy słabszy drink.
Alergeny w gibson drinku
Lista alergenów dla gibson drinka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wytrawny wermut
Wartości odżywcze gibson drinka
Koktajle alkoholowe powinny występować możliwie jak najrzadziej w naszej diecie. Alkohol wpływa negatywnie na cały organizm. Szczególnie powinny go unikać osoby z chorobami wątroby i żołądka.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.