Popcorn w garnku
- Popcorn (prażona kukurydza w ziarnach) - 1 paczka (250 g)
- Olej rzepakowy (500 ml)
- Sól (1 g)
Przepis na popcorn w garnku krok po kroku
Olej wlej do wysokiego garnka i podgrzej go na kuchence do temperatury 160 st. C.
Wrzuć do garnka ziarenka popcornu i szczelnie przykryj garnek pokrywką.
Jak popcorn przestanie strzelać, to zdejmij garnek z kuchenki, popcorn przesyp do miski.
Posól popcorn według uznania i całość wymieszaj.
Więcej informacji na temat popcornu w garnku
Popcorn w garnku jest to bardzo szybka przekąska, którą każdy bez wysiłku przygotuje w domu. Popcorn świetnie umili nam oglądanie meczu lub wieczornego filmu. Ponadto jest tak pyszny, że świetnie się sprawdzi jako przekąska na imprezę dla dzieci, na przykład podczas przyjęcia urodzinowego. Uprażenie popcornu jest dziecinnie proste, każdy powinien sobie z tym poradzić.
Domowy popcorn jest najlepszy, smakuje dużo lepiej niż popcorn, który możemy kupić w kinie.
Popcorn możemy uprażyć na dwa sposoby. Najprościej jest w mikrofalówce, ale smakuje gorzej niż z garnka.
Przygotowując popcorn w garnku, należy uważać, aby się nie przypalił. Musimy panować odpowiedniej temperatury i użyć tłuszczu, który się nadaje do przygotowania popcornu.
Odpowiem teraz na pytanie, jaki tłuszcz będzie najlepszy. Ze swojego doświadczenia podpowiem, że najlepiej się sprawdza masło klarowane, ewentualnie olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Z tym że oliwa charakteryzuje się specyficznym smakiem i zapachem i nie każdemu będzie smakować.
Nierafinowany olej kokosowy spowoduje, że popcorn będzie miał lekko kokosowy smak. Idealny dla fanów kokosa. Na maśle klarowanym popcorn będzie miał pyszny, maślany smak. Niektórzy przygotowują popcorn na oleju rzepakowym. Charakteryzuje się on wysoką temperaturą dymienia, więc sprawdza się również bardzo dobrze.
Jak zrobić popcorn w garnku, który będzie smaczny? Przedstawię wam swój przepis na popcorn w garnku, który według mnie i mojej rodziny jest bardzo smaczny.
Najważniejsze jest, żebyśmy wykorzystali wysoki garnek, do którego wlewamy odpowiednią ilość tłuszczu. Wrzucamy do niego ziarenka popcornu. Ogień należy ustawić nie duży, żeby nie doszło do przypalenia. Garnek szczelnie przykrywamy pokrywką, bo popcornu będzie strzelał.
Jeśli usłyszymy, że popcorn nie strzela, to oznacza, że już jest gotowy i możemy zdjąć pokrywkę.
Gotowy popcorn przesypujemy do miski, dodajemy soli i otrzymujemy bardzo dobry solony popcorn.
Przepis jest tak prosty, że każdy go przygotuje bez większego wysiłku.
Alergeny w popcornie w garnku
Lista alergenów dla Popcornu w garnku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na popcorn w garnku
Wartości odżywcze popcornu w garnku
Popcorn w rozsądnych ilościach nie jest niezdrowy i można go jeść nawet na redukcji.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.